نحوه کار با کولیس دیجیتال + آموزش تصویری
نحوه کار با کولیس دیجیتال + آموزش تصویری
برای اندازه گیری دقیق، مهم است بدانیم که چگونه به درستی از کولیس استفاده کنیم. کولیس یا کولیس دیجیتال بهترین انتخاب برای اندازه گیری دقیق اجسام کوچک است. برای کارهای تولیدی (کارخانه ، چاپگرها، روترهای CNC، و برش لیزری)، آنها کاملا ایده آل هستند تا اطمینان حاصل شود که ابعاد محصول شما با آنچه انتظار دارید سازگار باشد.
دریل پیچ گوشتی شارژی؛ تفاوت میان انواع ابزار آلات با موتورهای براش و براشلس؛
دریل پیچ گوشتی شارژی؛ تفاوت میان انواع ابزار آلات با موتورهای براش و براشلس؛
این روزها خریدن یک ابزار برقی مناسب در صرفه‌ی اقتصادی آن خلاصه می‌شود؛ در واقع پیدا کردن محصولی که با کمترین قیمت، بیشترین کارایی را داشته باشد، محرک اصلی خرید کردن برای علاقه مندان است. مسلما خصوصیاتی نظیر جنس قاب و بدنه نیز اهمیت دارند ولی ویژگی اصلی که یک ابزار را به گزینه‌ی ایده آل تبدیل می‌کند موتور آن است. یک دریل پیچ گوشتی شارژی براشلس یا براش؛ شما کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ بیایید نگاهی به تفاوت‌های آنها بیاندازیم تا بتوانید با راحتی بیشتری انتخاب نمایید.
تیغ اره عمودبر
تیغ اره عمودبر
همانطور که استفاده از اره عمودبر مهم است، به همان اندازه نیز کیفیت تیغ اره عمودبر مهم می باشد. در اینجا ما شما را برای انتخاب درست تیغ اره عمودبر مناسب جهت انجام کار مورد نظر خود راهنمایی می کنیم تا از مشکلات رایج مانند پارگی و زخمی شدن بیش از حد و سرگردان بودن برای انتخاب درست تیغ اره، جلوگیری کنیم. به زودی شما یک الگوی مشخص را برای برش های تمیز و دقیق دنبال خواهید کرد.

اره افقی بر و کاربردهای بی نظیر آن..

اره افقی بر و کاربردهای بی نظیر آن..

اره افقی بر در اصطلاح نامی ترسناک است اما یک دستگاه ساده و قدرتمند است که در آن تیغه به صورت مجاور و افقی قرار گرفته و می تواند عملیات برش افق را انجام دهد.
دستکش ایمنی مناسب با کار خود را انتخاب کنید
دستکش ایمنی مناسب با کار خود را انتخاب کنید
در حالی که در هر شغل، تقریبا اجتناب ناپذیر است که بسیاری از خطرات فعلی را کنار بگذارید. در حین انتقال تجهیزات، ممکن است در بعضی موارد به دست شما آسیب برسد. یا در موارد دیگر ، هنگام کار در کارخانه می توانید دچار سوختگی شوید. بنابراین، اگر در فعالیت های روزمره خود با هر یک از این خطرات مواجه شوید، باید توجه بیشتری به این مقاله داشته باشید.
ابزار شارژی یا ابزار برقی؟دعوایی قدیمی و تمام نشدنی
ابزار شارژی یا ابزار برقی؟دعوایی قدیمی و تمام نشدنی
کدام بهتر است؟ ابزار شارژی یا ابزار برقی؟ این سوالی است که از ابتدای ظهور ابزار شارژی در صحنه صنعت و خدمات مطرح شد و هر طرف دلایل مخصوص خود را برای ترجیح یکی بر دیگری دارد.
25 ابزار ضروری برای مهندسین (قسمت دوم)
25 ابزار ضروری برای مهندسین (قسمت دوم)
این بیست و پنج مورد از ابزارهایی که در اینجا نام می بریم از ضروری ترین ابزارهایی است که شما همیشه به عنوان یک مهندس امکان دارد به آنها نیاز داشته باشید. به سادگی نمی‌توان بدون ابزارآلات خاصی مهندسی کرد. این 25 مورد از مهمترین قطعاتی است که هر مهندسی باید از این ابزارآلات داشته باشد. لیست زیر تقریبا کامل است و تهیه کردن آنها زیاد کار سخت نیست.
12 ابزار ضروری برای تعمیرکارهای مجهز
12 ابزار ضروری برای تعمیرکارهای مجهز
هر تعمیرکاری می‌داند که هیچ محدودیتی برای تعداد ابزارهایی که ممکن است لازم داشته باشد وجود ندارد. ولی یکسری از ابزارآلات پرکاربردتر هستند و داشتن آن‌ها برای هر تعمیرکار یا افرادی که دارای مشاغل فنّی هستند (مثل نجّاری، برق‌کاری و غیره) لازم است. در این‌جا قصد داریم شما را با پرکاربردترین ابزارآلاتی که در کارهای فنّی لازم‌تان می‌شود آشنا کنیم.
چگونه یک ساعت روستایی چوبی  بسازیم؟
چگونه یک ساعت روستایی چوبی بسازیم؟
پالت های (تخته های) قدیمی یک نقطه شروع عالی برای پروژه های خلاقانه هستند. بنابراین با استفاده از ابزارآلات می‌توانید کار دستی های مختلفی بسازید. (مانند ساخت یک ساعت دیواری از یک پالت).
دریل پیچ گوشتی شارژی ، ساختار و طرزکار ،کاربرد
دریل پیچ گوشتی شارژی ، ساختار و طرزکار ،کاربرد
دریل خوب، ابزار واجبی است که هرکسی باید داشته باشد. دریل پیچ‌گوشتی‌های شارژی و دریل‌های چندکاره صدها کاربرد خانگی، از نصب قفسه‌ها گرفته تا آویختن پرده‌ها و سرهم‌بندی کردن مبلمان و به طور کلّی هرچیزی که خانه را به محلّی برای زندگی تبدیل کند را به سادگی انجام می‌دهند.
25 ابزار ضروری برای مهندسین
25 ابزار ضروری برای مهندسین
بیست و پنج مورد از ابزارهایی که در اینجا نام می بریم از ضروری ترین ابزارهایی است که شما همیشه به عنوان یک مهندس امکان دارد به آنها نیاز داشته باشید. به سادگی نمی‌توان بدون ابزارآلات خاصی مهندسی کرد. این 25 مورد از مهمترین قطعاتی است که هر مهندسی باید از این ابزارآلات داشته باشد. لیست زیر تقریبا کامل است و تهیه کردن آنها با توجه به قیمت این ابزارها در ایران ،کار چندان آسانی نیست..
راهنمای خرید دستگاه رطوبت سنج
راهنمای خرید دستگاه رطوبت سنج
رطوبت سنج یکی از ابزارآلات ضروری نجاری است که غالبا نادیده گرفته شده اما این در حالی است که قطعا برای آزمایش میزان رطوبت چوب باید از چنین دستگاهی بهره برد.