تفاوت کارواش ذغالی با کارواش دینامی
تفاوت کارواش ذغالی با کارواش دینامی
کارواش‌ها از نظر موتوری به دو دسته موتوری و دینامی تقسیم بندی می‌شوند. موتورهای دینامی دارای مزایای بالاتری هستند ولی..
نحوه استفاده ایمن از دریل
نحوه استفاده ایمن از دریل
دریل ها یکی از ابزارهای مناسب برای پروژه ها هستند، اما مانند همه ابزارها باید با خیال راحت مدیریت شوند. دانستن اینکه چگونه به درستی با این وسیله کار می کنید، به شما کمک می کند تا از آسیب های ناشی از عدم اطلاع دقیق شیوه کار با دریل ایمن باشید.بعد از مطالعه این مطلب آموزشی ،کتابچه راهنمای دریل شما جای خوبی برای نگاه بعدی است.
دریل چکشی چیست؟
دریل چکشی چیست؟
دریل چکشی یکی از اعضای خانواده بزرگ دریل ها به شمار می آید که علاوه بر چرخش سه نظام عملیات چکش کاری را در پشت مته فراهم می سازد. این امر سبب می شود..
تاریخچه ابزارها (میخکوب)
تاریخچه ابزارها (میخکوب)
ابتدا میخ‌ها دست ساز و بسیار با ارزش بودند تا بدان حد که برای بازیافت میخها، خانه های چوبی را می سوزاندند. میزان تولید میخ در جهان امروزه به بیش از یک میلیون تن در سال می رسد..
دستگاه جوش اینورتر چیست؟
دستگاه جوش اینورتر چیست؟
دستگاه جوش اینورتر نسل نوین دستگاه‌های جوشکاری هستند. بعضی از این دستگاه ها با هر دو جریان متناوب و مستقیم کار می کنند و بعضی دیگر صرفا با جریان مستقیم DC کار می کنند ، این دستگاه ها با توجه به سبک بودن و جوش باکیفیت در اکثر فعالیت های جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند.
معرفی پیستوله برقی هائوپن
معرفی پیستوله برقی هائوپن
پیستوله یکی از ابزارهایی است که در رنگ کاری بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و سرعت و کیفیت کار را به نسبت روش دستی به‌مراتب بالاتر می‌برد. پیستوله و سیستم‌های پاشش آن انواع مختلفی دارد و اساتید با توجه به نوع نیاز خود دستگاه مورد نظرشان را انتخاب می‌کنند. یکی از انواع پیستوله که با توجه به شرایط استفاده و خصوصیات آن مورد توجه اساتید رنگ کار است پیستوله برقی می‌باشد. چندین مدل از پیستوله برقی تولید شده است اما یکی از این مدل‌هایی که قرار است در این مطلب به معرفی آن بپردازیم پیستوله برقی خرطومی است.
دریل ساده چیست؟
دریل ساده چیست؟
ساده ترین دریل که در حال حاضر تولید می شود، فقط وظیفه چرخاندن سه نظام را دارد که بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که سطح مورد نظر دارای مقاومت نسبی زیادی نبوده و عملیات سوراخکاری به راحتی انجام می شود..
راهنمای خرید تراز لیزری
راهنمای خرید تراز لیزری
براي كنترل دقیق هم راستايي و همچنين هم تراز بودن در هنگام كار از تراز ليزري استفاده مي شود. اين دستگاه‌ها از پرتو ليزر براي هدايت و راهنمايي كاربر بهره برده و در صورت بالا بودن كيفيت ساخت، دقت آنها از هر ابزار متداول و سنتي ديگري كه به كار مي رود، بيشتر خواهد بود. با استفاده از تراز ليزری..
دریل گیربکسی چیست؟
دریل گیربکسی چیست؟
دریل های گیربکسی اغلب دو حالته هستند که در جلوی موتور قرار می گیرند که عملکرد دریل را در دو حالت قدرتی و سرعتی تنظیم می نماید. این ویژگی سبب می شود تا..
تاریخچه ابزارها (جک)
تاریخچه ابزارها (جک)
زمانی که ریچارد داگن مخترع جک های هیدرولیک یک مغازه اتومبیل دایر کرد. در سال 1851 او به خاطر ابداع جک هیدرولیک گواهی ثبت اختراع دریافت کرد..