021 - 66731740
محصولات
021 - 66731740

دستکش ایمنی مناسب با کار خود را انتخاب کنید

دستکش ایمنی مناسب با کار خود را انتخاب کنید

در حالی که در هر شغل، تقریبا اجتناب ناپذیر است که بسیاری از خطرات فعلی را کنار بگذارید. در حین انتقال تجهیزات، ممکن است در بعضی موارد به دست شما آسیب برسد. یا در موارد دیگر ، هنگام کار در کارخانه می توانید دچار سوختگی شوید. بنابراین، اگر در فعالیت های روزمره خود با هر یک از این خطرات مواجه شوید، باید توجه بیشتری به این مقاله داشته باشید.

زخمهای دست معمولا در هر منطقه کاری شایع هستند. و اگر شما به اندازه کافی مراقب نباشید، ممکن است سالانه سرمایه‌ی بیمه های بزرگ را به پایان برسانید. این در طولانی مدت می تواند برای هر دو (کارفرمایان و کارکنا)ن بسیار گران باشد. به همین دلیل، درک اهمیت پوشیدن دستکش کار و محافظت از دستان خود را با دستکش ایمنی مناسب در هر منطقه کاری خطرناک حیاتی است.

به عنوان یک کارگر، شما همیشه باید برروی دستکش به عنوان "پوست دوم" سرمایه گذاری کنید تا حوادث ، لبه های تیز یا مواد شیمیایی اثر کمتری بر دستان شما ایجاد کند. و این دستکش ها ممکن است در واقع تنها بین شما و سفرهای منظم به آن اتاق اورژانس باشد.


دستکش ایمنی چیست؟

این تجهیزات پوشیدنی نیز به عنوان دستکش کار است که از دست شما محافظت می شود. آنها دستان شما را از انگشتان دست خود تا مچ دست را محافظت می‌کنند. این دستکش های ایمنی طراحی شده اند تا کاربر را از قطع، سایش، سوختگی های شیمیایی، آسیب های زیست محیطی یا حتی فشار محافظت کند.

انتخاب دستکش مناسب اهمیت زیادی دارد. هر مجموعه ای از دستکش ها برای یک خطر خاص طراحی شده اند. برای هر کاری که انجام می دهید، حصول اطمینان از داشتن تجهیزات مناسب همیشه باید تمرکز اصلی شما باشد.


دستکش ایمنی از من محافظت خواهد کرد؟

دستکش معمولا یکی از مهمترین ابزارهاست. اما اکثر مردم تمایل دارند این حقیقت را نادیده بگیرند. با این حال، همانطور که در بالا ذکر شد، دستکش به عنوان دوست خوب از انواع خطرات پیش روی شما را محافظت می کند. برخی از این خطرات عبارتند از:

1. زیست محیطی و مواد شیمیایی:

در محل کار، هر زمان که مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند، همیشه خطر سوختن و آسیب رسیدن به دست وجود دارد. همچنین، هنگامی که این مواد به صورت ناخودآگاه نشت می کنند، همه چیزهایی که لازم است، یک تماس ساده است و زنجیره ای از واکنش شروع به گسترش در پوست شما می کند. اجازه ندهید فیلم های علمی تخیلی شما را فریب دهند این واکنش های زنجیره ای باعث نمی شود شما به یک ابرقهرمان با توانایی های باور نکردنی تبدیل شوید.

هنگامی که شما از دستکش های ایمنی طراحی شده برای مقابله با اثرات مواد شیمیایی و زیست محیطی استفاده می کنید، شما ایمن تر می باشید و می توانید این کار را با سهولت انجام دهید. چنین دستکش هایی به عنوان دستکش های مقاوم در برابر شیمی شناخته می شود.


2. ساییدگی، کاهش یا خطا:

در بسیاری از صنایع امروز، به عنوان یک کارگر، به احتمال زیاد از برش ها، سوراخ ها یا ساییدگی رنج می برید که عمدتا به خاطر گوشه های تیز است. مهم تر از همه، هنگامی که شما در یک محل ساخت و ساز کار می کنید، باید از برش های غیر منتظره رنج برده باشید. به همین دلیل است که دستکش ایمنی مفید است. از کار در ساختمان، کارگران میدان نفتی و کارگران آهنگر ، همه آنها نیاز به منبع قابل اطمینان حفاظت از چنین خطراتی دارند. با دستکش های مقاوم در برابر برش، شما مطمئن هستید از هر گونه برش محافظت می کند. دستکش های ضد برش معمولا در کفه آن از روکش ضدبرش استفاده شده و پشت آن فقط محافظ پارچه ای دارند.

3. آسیب های ضربه:

انگشت شست خود را هنگامی که یک چکش به آن ضربه وارد می کند تصور کنید، آسیب می بیند؟ اگر بله، به این بخش توجه جدی کنید. ماشین های سنگین کار یا فقط یک چکش ساده دستان شما را در معرض آسیب های ناشی از ضربه قرار می دهند. این به این معنی نیست که شما بی دقت هستید حتی با بالاترین میزان اشتیاق در شغل شما، ممکن است چندین بار از آسیب های زخمی رنج برده باشید. این به این معنی است که شما باید یک راه موثر برای مقابله با چنین صدمات پیدا کنید.


به جای اینکه اجازه دهید چنین صدماتی به شما راه پیدا کند و بر کارایی شما تاثیر بگذارد، از دستکش های ایمنی برای محافظت از دستان خود استفاده کنید. این دستکش ها تاثیر ضربه را کاهش می دهد و از جذب برخی از انرژی جلوگیری می کند. به این ترتیب، این دستکش های ایمنی قادر به اعمال ضربه از دست شما هستند.


4. خطرات گرما: