• به فروشگاه اینترنتی کیف ابزار خوش آمدید.
021 - 66066072
محصولات
021 - 66066072

هرآنچه برای راه‌ اندازی اره زنجیری بنزینی باید بدانید

هرآنچه برای راه‌ اندازی اره زنجیری بنزینی باید بدانید

راه اندازی اره زنجیری بنزینی می‌تواند خطرناک و طاقت فرسا باشد. قبل از استفاده از یکی از آنها، باید با موانع اینکار آشنا شوید، مقتضیات امنیت را بدانید و تکنیک کار را فراموش نکنید. اگر تا به حال یک اره نخریده یا قرض نگرفته‌اید، درباره‌ی اجاره کردن یکی برای راه اندازی اره زنجیری بنزینی فکر کنید تا محدوده‌ی اندازه و طرز قرارگیری تیغه‌ی آن را بفهمید و بدانید در چه حالتی با آن راحت هستید.

 

1- دفترچه‌ راهنمای راه اندازی اره زنجیری بنزینی را دقیقا مطالعه کنید:


باید از اقدامات احتیاطی امنیتی لازم و آموزش‌های آن اطلاع یابید.
 

2- مدلی را انتخاب کنید که با توجه به اندازه‌اش، هنگام کار با آن راحت باشید:

 

اگر تا به حال یک اره نخریده یا قرض نگرفته‌اید، درباره‌ی اجاره کردن یکی برای راه اندازی اره زنجیری بنزینی فکر کنید تا محدوده‌ی اندازه و طرز قرارگیری تیغه‌ی آن را بفهمید و بدانید در چه حالتی با آن راحت هستید.
    •     قطر تیغه بهتر است حداقل دو برابر قطر درخت یا کنده‌ای که می‌خواهید ببرید باشد.
    •    معمولا قدرت اسب بخار یا ظرفیت پیستون موتور بستگی به طول تیغه‌ی آن دارد که در کارخانه تنظیم می‌شود. یک موتور با تنظیم خوب و تیغه‌ی تیز به شما اجازه می‌دهد تا با راه اندازی اره زنجیری بنزینی نتیجه‌ای سریع، آسان، دقیق و البته در امنیت کامل کسب کنید.
    •    فردی با قد کوتاه و شغل کار در ارتفاع، ممکن است یک اره‌ی برقی کوچک را برای کار خود مناسب‌تر بداند اما چون نمی‌خواهیم این مقاله خیلی طولانی شود روی راه اندازی اره‌ زنجیری بنزینی تمرکز می‌کنیم.

 

3- قبل از راه اندازی اره زنجیری بنزینی و سوخت رسانی آن، به منطقه‌ای که می‌خواهید در آن کار کنید توجه داشته باشید:

 


این بسیار مهم است که فضای مناسب و امنی را برای راه اندازی اره زنجیری بنزینی و انجام کار خود داشته باشید. این به این معناست که حواستان به خطوط انتقال برق بالای سرتان و موانع، خودروها و ساختمان‌های نزدیک آن باشد و فضای مناسب برای فرار از افتادن تنه درخت یا شاخه‌های بزرگ و اصلی آن داشته باشید.

 

4- چهار نوع از برش‌های معمولی که با یک اره برقی می‌توانید ایجاد کنید:


هر کدام از انواع این برش‌ها توجهات و احتیاط‌های مربوط به خود را نیاز دارند که هنگام راه اندازی اره زنجیری بنزینی باید رعایت شود. با اصطلاحات زیر آشنا شویم:
    •    Felling : افتادن درخت
    •    Limbing : بریدن شاخه‌های بزرگ درخت قبل از افتادنش
    •    Trimming : هرس کردن
    •    Bucking : تکه تکه کردن 

 

5- مراقب اره‌ی خود باشید:


اگر برای راه اندازی اره زنجیری بنزینی آماده می‌شوید پس حتما تا به حال اره‌ی مناسب را برای پروژه‌ی خود انتخاب کرده‌اید.

 

6- مخزن را با روغن و بنزین پر کنید:


چرا که برای راه اندازی اره زنجیری بنزینی با موتورهای دوزمانه از ترکیب بنزین و روغن استفاده می‌شود و اگر سوخت در راه اندازی اره‌ زنجیری بنزینی به درستی استفاده نشود این اره‌ها خیلی سریع می‌سوزند.

 

7- حتما امنیت را چک کنید:


اطمینان حاصل کنید که هنگام راه اندازی اره زنجیری بنزینی، زنجیر آماده است، کشیدگی مناسب را دارد و وقتی زنجیر سر جای خود نیست نخواهد چرخید. بررسی کنید که فیلتر هوا به خوبی نصب شده و پوشش حفاظتی و تیغه‌ ثابت باشند.

 

8- دقت کنید که دو درب روی اره‌ی شما و در نزدیکی تنظیم کننده‌ی ساسات آن وجود دارد:


بیشتر مواقع درب بزرگتر برای سوخت و درب کوچکتر برای روغن تیغه‌ها است. هنگام راه اندازی اره زنجیری بنزینی باک مربوط به روغن ر ا پر کنید و مطمئن شوید که هر دو درب کاملا سفت نصب شده‌اند و اره را روی یک سطح صاف قرار دهید. این کار هنگام راه اندازی اره زنجیری بنزینی خیلی بزرگ، اهمیت بیشتری دارد چرا که به محض شروع به کار اره، تیغه شروع به چرخش می‌کند و بدنه‌ی اره تکان می‌خورد.

 

9- اگر اره‌ای که استفاده می‌کنید یک پمپ روی کاربراتور خود دارد، آن را 3 یا 4 بار پمپ کنید: