معرفی دستگاه جوش هیوندای مدل MMA-200P

آخرین کامنت های سایت

اتصال و استحکام اتصالات در فلزات مقوله بسیار مهمی است. باوجود اینکه اتصالات پیچ و مهره از کیفیت بهتری برخوردار است و حتی برای اسکلت ساختمان‌ها هم ازاین‌گونه اتصالات استفاده می‌کنند اما هنوز جوش دادن فلزات با جوش برق یا گاز، جایگاه خود را برای اتصال فلزات و حتی در ساختن اتصالات اسکلت سازه‌ها حفظ کرده است. یکی از این نوع دستگاه‌ها،دستگاه جوش ایران هیوندای است که به معرفی آن در کیف ابزار می‌پردازیم..

دستگاه جوش هیوندای مدل MMA-200P

این دستگاه جزو پرفروش ترین اینورتر جوشکاری بازار محسوب می شود که با حداکثر جریان 200 تحت لیسانس کشور کره و در چین ساخته می شود.

در این دستگاه جوش از IGBT به جای MOSFET استفاده شده که کیفیت بهتری نسبت به دستگاه های مجهز به ماسفت دارد. با استفاده از این اینورتر قابلیت جوشکاری الکترود و جوشکاری TIG برای شما فراهم شده است. جوشکاری به صورت تیگ با استفاده از تورچ شیردار برای شما میسر است.

این اینورتر قابلیت جوشکاری الکترود تا قطر 5 میلی‌متر را با جوش کاری قدرتمند و بسیار نرم و تمیز با کمترین میزان پاشش جوش را در اختیار شما قرار می‌دهد. اینورتر جوشکاری هیوندای ورودی معادل با 41 آمپر را مصرف می کند و می تواند جریان خروجی 200 آمپر با ولتاژ بی باری 65 ولت را تامین کند.

سیکل اسمی این دستگاه جوش 60٪ واقعی است. به این معنا که در استفاده از حداکثر جریان 200 آمپر به صورت دائمی از این دستگاه می بایست به ازای هر 6 دقیقه کارکرد مدام دستگاه به مدت 4 دقیقه به آن استراحت دهید. و در جریان 155 آمپر می توانید بدون هیچ گونه وقفه ساعت ها با این اینورتر با کیفیت به جوشکاری بپردازید.

از نقاط قوت دستگاه هیوندای MMA-200P می توان به استفاده از قطعات الکترونیک خوش ساخت با طراحی صنعتی، امکان جوشکاری الکترود تا سایز 5 میلی متر، سیکل اسمی 60 درصد، دارا بودن امکان جوشکاری برق و جوش تنگستن، ولتاژ بی باری بالا و تعادل مناسب قدرت قوس الکتریکی، پاشش کم جوش یا جوشکاری یکنواخت با جریان ثابت، دارا بودن کیت های کنترلی قوی برای محافظت از دستگاه، مصرف برق پایین با قابلیت صرفه جویی در مصرف برق، کلاس حفاظتی IP21S و کلاس عایقی F اشاره کرد.

آنباکس اینورتر جوشکاری MMA-200P هیوندای

این دستگاه جوش در یک بسته بندی با ابعاد 45*25*30 سانتی متر قرار گرفته که پس از باز شدن آن، یک عدد ماسک جوش ، فرچه سیمی و شیشه ماسک جوش کاری، کابل اتصال با طول 110 سانتی متر و کابل انبر با طول 190سانتی متر و قطر 20 میلی متر + انبر اتصال و انبر جوش، دفترچه راهنما، کارت گارانتی 365 روزه شرکت ایران هیوندای را ملاحضه می کنید.

بدنه دستگاه به جز قسمت پنل جلویی کاملا فلزی با رنگ آبی هیوندای است. در جلوی پنل و در قسمت بالا دو عدد ولوم برای تنظیم جریان جوشکاری و تنظیم قدرت قوس الکتریکی و در بین آن ها کلید انتخاب جوش کاری الکترود با نام MMA و جوش تنگستن TIG قرار داده شده است. همچنین نمایشگر دیجیتال اندازه آمپر نیز در این قسمت قرار گرفته است

در قسمت پایین پنل جلویی مادگی خروجی مثبت و منفی از جنس برنج قررا داده شده که امکان اتصال گیره اتصال و انبر را فراهم می کند.

پنل پشتی دستگاه جوش نیز شامل فن مکنده هوا و کلید روشن و خاموش دستگاه می شود.

دیوتی سایکل اینورتر جوشکاری هیوندای MMA-200P

همه دستگاه جوش های معتبر دارای مشخصات چرخه کاری هستند که می توان با استناد به آنها به اطلاعات مفید و کاربردی  پی برد. جدول این دستگاه جوش در پنل پشتی دستگاه نصب شده است

طبق اطلاعاتی که روی اینورتر درج شده شده است؛ این دستگاه دارای سیکل کاری سیکل کاری 100% در 155آمپر و 60% در 200 آمپر هست که برای بسیاری از کارهای خانگی و نیمه صنعتی کاربردی است که جزو بهترین اینورتر جوشکاری های 200 آمپر محسوب می شود. این به این معنی است که بدون آسیب رسیدن به دستگاه جوش می توانید با آمپر 155 با خیال راحت به صورت شبانه روز جوشکاری کنید. و با جریان 200 آمپر به اضای هر 6 دقیقه جوشکاری 4 دقیقه به دستگاه در حالت روشن استراحت دهید.

نگاهی به قطعات داخلی اینورتر جوشکاری MMA-200P

پس از بررسی پلاک می بایست تا صحت اطلاعات هیوندای را بررسی کنیم که ایا قطعات به کار رفته در ساخت این اینورتر آیا با مشخصات ذکر شده همخوانی دارد یا خیر.

از تعداد برد شروع می کنیم که این مدل از انواع سه برد است که شامل برد رکتی فایر یا تغذیه، برد اصلی و برد یکسو کننده و خروجی می شود. در کنار آن برد های کوچکتر برای تغذیه بردها، برد درایور IGBT ها و بوردهای کنترلی و مانیتورینگ دیده می شود.

در برد رکتی فایر با توجه به جریان خروجی 200 آمپری دستگاه، می توان گفت هیوندای سنگ تمام گذاشته است. استفاده از دو پل دیودی جریان بالا نصب شده روی هیت سینک و استفاده از 6 خازن 470 میکروفاراد 300 ولت طراحی درست این اینورتر را نشان می دهد.

پس از تغذیه به سراغ برد سوئیچینگ رفتیم که از دو ردیف 4 تایی IGBT با شناسنه 40N60 در آن استفاده شده بود. با جستجوی دیتا شیت این IGBT به راحتی می توان پی برد که هر یک از این IGBT ها توانایی عبور 40 آمپر ( به صورت لحظه ای ) را دارند و م یتوان نتیجه گرفتا که این بورد توانایی تحمل جریان لحظه ای برابر با 320 آمپر را دارد که با در نظر گرفتن توان کاری 65% برای IGBT به عدد 208 آمپر می رسیم که کاملا ادعای 200 آمپر سازنده را تایید می کند.

در ادامه و در برد خروجی هم از 8 عدد دیود های شاتکی فوق سریع با کیفیت با شناسه D92-02 استفاده شده است که با توجه به اطلاعات دیتاشیت آن کاملا متناسب با توان این اینورتر است.

استفاده از هیت سینگ های آلومینومی بزرگ در سرتاسر برد و استفاده از فن 24 ولت پر سرعت کمک بزرگی به سالم ماندن دستگاه در برابر اضافه حرارت خواهد شد.

با بررسی بیشتر دیتاشیت IGBT استفاده شده در این اینورتر دریافتیم که این عنصر می تواند در دمای تا 150 درجه سانتی گراد هم کارکرد داشته باشم اما طراح به صورت هوشمندانه ای در کنار موارد حفاظتی دیگر  از یک ترمیستور BR-B2D در کنار هیتسینگ بورد سوئیچینگ استفاده کرده است تا درصورت افزایش دما به 70 درجه سانتی گراد جلوی افزایش بیش از حد دمای عنصر را گرفته و با خاموش کردن جریان خروجی و روشن کردن فن باعث خنک سازی اینورتر شود.

جمع بندی

با توجه به بررسی هایی که انجام شده و مقایسه قطعات به کاربرده شده در ساخت این اینورتر، می توان گفت که اینورتر جوشکاری هیوندای مدل MMA-200P یک ابزار مفید و با دوام با طراحی مناسب برای بسیاری از پروژه های خانگی و کارگاهی نیمه سنگین است. این اینورتر توان کارایی دائم با جریان خروجی 155 آمپر و کارکرد با سیکل کاری 65% برای 200 آمپر را دارد که پاسخگوD بسیاری از فعالیت های جوشکاری خواهد بود و جزو بهترین دستگاه جوش های 200 آمپر محسوب می شود.

نقد و بررسی اره های موتوری هیوندای + ویدئو
مطلب قبلی
نقد و بررسی اره های موتوری هیوندای + ویدئو
مطلب بعدی
معرفی اره زنجیری هیوندای TURBO 260
معرفی اره زنجیری هیوندای TURBO 260
منو
شماره تماس:
021-91003435