راهنمای خرید مینی فرز


هنگامی که به دنبال تهیه ابزار برقی برای  خانه خود هستید قطعا یکی از تجهیزات که مورد نیاز می‌باشد مینی فرز است. استفاده از این ابزار برای برش و سایش بسیار مناسب است. در هنگام خرید مینی فرز  شما باید نگاهی به بسیاری از عوامل داشته باشید. اگر از نوع مینی فرز مناسب خود آگاهی لازم را ندارید، وب سایت کیف ابزار همه اطلاعات مورد نیاز در تصمیم گیری خرید مناسب مینی فرز را برای شما فراهم خواهد کرد.

اندازه دیسکقطر صفحه برش اولین چیزی که در انتخاب مینی فرز مهم است.به طور کلی، هر چه قطر صفحه بزرگتر است،موتور آن نیز باید قوی‌تر باشد. اما لازم نیست شما برای خرید مینی فرز بزرگترین دیسک را انتخاب نمایید.در عوض، آنچه شما نیاز دارید دستگاه با اندازه دیسکی است که برای کار شما بهینه باشد.به عنوان مثال، در شرایطی که شما نیاز به دقت فوق العاده داشته باشید یا اینکه قطعه کار شما کوچک باشد باید از دیسک کوچ استفاده نمایید.مینی فرز بزرگتر  برای چنین کاری ایده آل نخواهند بود. از این رو مینی فرز‌‌‌‌‌ها دارای انواع مختلفی هستندکه نوع 11.5 سانت آن از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند.

منبع تغذیه

منبع انرژی مینی فرز می تواند از طریق برق ، هوای فشرده و باطری شارژی باشد.هر یک نقطه ضعف و قوت خود را دارند که انتخاب ناصحیح آن می‌تواند از بهبود عملکرد در کار جلوگیری و باعث توقف کار شود. در ادامه به برخی از ویژگی‌های هر یک می‌پردازیم. مینی فرز‌‌‌های برقی پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین نوع در این بین می‌باشد.

مینی فرز شارژی
معایب: قیمت بسیار بالا ، اتمام انرژی و..
مزایا: صدای کم ، قابلیت حمل و..

مینی فرز بادی

معایب: نیاز به مخزن باد ، قیمت نسبتا بالا و..
مزایا:صدای کم ، استحلاک و خرابی بسیار پایین و..


مینی فرز برقی
معایب: نیاز به برق ، صدای بلند و..
مزایا: قیمت مناسب ،‌ کارایی بالا و..


سرعت دستگاه

سرعت مینی فرز یکی از عوامل مهم در انتخاب این ابزار می‌باشد.سرعت دستگاه با زمان و کیفیت برش نسبت مستقیم دارد. برای برش فلزات از سرعت بالا و در برش سنگ از سرعت نسبتا کمتری استفاده می‌شود. اگر از سرعت بالا در برش سنگ استفاده شود ،موجب شکستن صفحه برش و پاشش آن به اطراف می‌شود. باید در نظر داشت که اغلب از مینی فرز جهت برش آهن استفاده می‌شود. در این میان مینی فرز‌‌‌هایی با قابلیت تنظیم سرعت هستند که به اصطلاح به آنها مینی فرز دیمردار می‌گویند. سرعت این مینی فرزها اغلب در 6 حالت مختلف قابل تنظیم است که می‌توان از آن برای برش سنگ ، آهن ، استیل ، ساب ،سنباده کاری و.. استفاده کرد. سرعت چرخش صفحه در مینی فرز ها از 5000 تا 12000 دور در دقیقه می‌باشد.
توجه: استفاده از مینی فرز دیمر دار به علت سرعت چرخش بالای آن در کمترین حالت برای پولیش خودرو توصیه نمی‌شود.

قدرت

هرچه دستگاه وات بالاتری داشته باشد، قدرت و سرعت چرخش آن نیز بیشتر است. توان بالا سرعت بیشتری را در پی دارد که موجب برش راحت و سریع تر قطعه می‌شود. برای استفاده از صفحه‌ی برش بزرگتر نیاز به قدرت بیشتر است. به این دلیل هرچه صفحه مینی فرز بزرگ تر باشد وات آن دستگاه نیز بالاتر است. از توان بالا برای کارهای صنعتی و پر فشار استفاده می‌شود. توان مینی فرزها بسته به توان آنها از 550 الی 1300 وات تقسیم بسندی می‌شود. برای مصارف خانگی توان معادل 600 الی 750 وات کافی می باشد.


استارت نرم (Soft Start )

در برخی از مینی فرزها از تکنولوژی soft Start یا همان استارت نرم استفاده شده است. این ویژگی کمک می‌کند تا در زمان فشار دادن کلید پاور ،سرعت دستگاه به آرامی افزایش یابد تا به دستگاه شوک وارد نشود. دستگاه‌هایی که دارای این ویژگی هستند از قیمت بالایی برخوردار می‌باشند.


دسته کمکی


دسته‌ی کمکی قرار گرفته بر روی مینی فرز‌‌‌‌ها سبب می‌شود تا در هنگام کار با این دستگاه از تسلط بیشتری برخوردار باشید. دسته‌های کمکی در دو نوع معمولی  ضد لرزش می‌باشند که در نوع ضد لرزش آن ،لرزش کمتری از دستگاه به دست کاربر منتقل می‌شود. در برخی از مینی فرز‌‌‌ها امکان نصب دسته در دو سمت دستگاه وجود دراد . این امکان به شما کمک می‌کند تا با راحتی بتوانید از هر دو دست خود در هنگام کار بهره ببرید.

مینی فرز معمولی یا مینی فرز دسته بلند !؟
مینی فرزها در دو نوع دسته کوتاه و دسته بلند تولید و عرضه می‌شود. استفاده از  مینی فرز های دسته کوتاه امکان مانور بیشتری در حین کار برای کاربر فراهم می‌کند. از طرفی دیگر مینی فرز‌‌های دسته بلند تسلط بیشتری به کاربر در حین کار ارایه می کند. انتخاب بین این دو نوع کاملا به سلیقه مصرف کننده بستگی دارد. کیف ابزار به کسانی که برای اولین بار قصد خرید مینی فرز را دارند و تا به حال از این دستگاه استفاده نکرده یا با کارکرد آن خیلی آشنا نیستند! مینی فرز های دسته بلند را به دلیل تسلط بیشتر توصیه می‌نماید.برای مشاهده انواع مینی فرز موجود در فروشگاه کیف ابزار بر روی لینک مینی فرز کلیک نمایید..