راهنمای خرید مترلیزری


اگر در مشاغل حرفه‌ای مانند نجاری، لوله کشی، بازرسی و هر يک از ليست بالا بلند زمینه‌های ديگر کار می‌کنید، بايد افزودن يک متر ليزری به جعبه ابزارتان را مد نظر قرار دهيد. اين دستگاه کوچک پر کاربرد در مقايسه با انواع متر نواری قديمی، می‌تواند زمان زيادی برای شما ذخيره کند و به طور شگفت آوری دقيق است. اندازه گيری عرض اتاق به سادگی فشردن يک دکمه است و به فرد ديگری برای نگه داشتن انتهای متر نياز نخواهيد داشت. اگر هنوز صاحب يک متر ليزری نشده‌اید، آن را در بالای ليست خريد خود قرار دهيد.وقتی برای خريد متر ليزری می‌روید، متوجه خواهيد شد که امروزه مدل‌های زيادی در بازار موجود است. پس چگونه مدل مناسب را انتخاب می‌کنید؟ ليست زير، چند نکته‌ای است که به شما در انتخاب بهترين مدل متناسب با نيازهايتان، کمک می‌کند.


•  به دامنه اندازه گيری توجه کنيد

اولين چيزی که در انتخاب يک متر ليزری مورد توجه شما قرار می‌گیرد، ميزان دامنه اندازه گيری مورد نياز شماست. آيا تنها نياز داريد که فضاهای کوچک را اندازه بگيريد يا نياز به پوشش فضاهای بزرگ داريد؟ بعضی از ابزارهای اندازه گيری دامنه‌ای تنها معادل 20 متر  و برخی ديگر تا 200 متر و بيشتر هم قابلیت اندازه گیری دارند. با توجه به کاربردی معمول اين دستگاه برای شما، مدلی را انتخاب کنيد که مناسب کارتان باشد.
  

 •  اندازهاغلب مترهای ليزری موجود در بازار به راحتی کف دستتان قرار می‌گیرد، ولی بعضی بزرگتر از بقيه هستند. اگر دست‌های کوچکی داريد و دستگاه کوچکی می‌خواهید که به راحتی قابل کنترل باشد يا اگر دست‌های بزرگی داريد و نياز به متر ليزری بزرگ‌تری برای راحتی کار خود داريد، اندازه دقيق هر يک از مدل‌های مد نظر خود را بررسی کنيد. علاوه بر نحوه قرارگيری متر در دست‌هایتان، هميشه به نحوه قرارگيری آن در جعبه يا کمربند ابزار خود توجه کنيد.


• نور پس زمینه صفحه نمایشکار در شرایط تاریک یا با نور کم به این معنی است که وجود یک صفحه با نور پس زمینه الزامی خواهد بود. هر چند که کار کردن در فضای بیرون و تنها در طول روز به این معنی است که به چنین صفحه‌ای نیاز ندارید. باز هم پیشاپیش به شرایطی که قرار است از متر لیزری استفاده کنید فکر کرده و بعد تصمیم بگیرید که آیا نور پس زمینه به کارتان می‌آید یا تنها یک ویژگی بلااستفاده است.


•  آیا زمان مهم است؟