راهنمای خرید اره فارسی‌‌بر


یک اره فارسی‌بر خوب، اره‌ای است که پایه ثابت کارگاه شما باشد. نجاران انواعی از محصولات را به شیوه‌های متعددی تولید می‌کنند که مستلزم برش در زوایای مختلف است. یک اره فارسی‌بر سطح بالا، استادکاران را قادر به چنین کاری می‌سازد. خرید یک اره فارسی‌بر، کاری دلهره‌آور است و در اینجا راهنمای خرید جامع به‌کار می‌آید تا تصمیم‌گیری را برای شما آسان‌تر کند.
این ابزار قدرتی، دارای یک بازوی چرخان نوسانی است که می‌تواند جهت هدف گیری تیغه به چپ و راست به‌منظور تولید برش زاویه‌دار مطلوب، تنظیم شود. اگر به دنبال برش‌های بی‌نقص، صاف و بدون تراشه هستید، این ابزار ضروری است.

چرا اره فارسی‌بر بخریم؟

آیا تاکنون قرنیز سقفی یک‌دست و یا تراشه‌ای تمیز و صاف دیده‌اید؟ اگر دیده‌اید، احتمالاً یک اره فارسی‌بر در تولید آن دخیل بوده ‌است. اشیایی با اتصالات ساخته شده بین دو یا تعداد بیشتری قطعه چوب، مانند قاب عکس، چارچوب در یا پنجره، مبلمان و حتی عرشه نیز محصولات اره فارسی‌بر هستند.
در کنار ایجاد زوایای دقیق و تمیز، اگر به ساخت تعداد زیادی قطعات کوچک نیاز دارید، این اره برای ایجاد برش‌های سریع مناسب است. از آنجا که این اره فرایند یادگیری بسیار همواری دارد، اندازه‌گیری بسیار ساده شده است.


اکنون به تعدادی از جزئیات می‌پردازیم. تعدادی اندازه‌های مختلف تیغه و نام‌‌های تجاری (از جمله Dewalt، Ronix و AEG) وجود دارد که باید قبل از خرید، از آن‌ها آگاه باشیم. در اینجا به اصول خرید اره فارسی‌بر می‌پردازیم.


4 موردی که برای خرید اره فارسی‌بر باید در ذهن داشته باشیم


کدام یک از اره‌های فارسی‌بر یک طرفه یا مرکب بهتر است؟

در تعیین نوع اره فارسی‌بر برای خریداری، نیاز است که به مورد استفاده آن توجه کنید.
اگر می‌خواهید اشیای ساده که نیاز به برش‌های زاویه‌دار در دو صفحه دارند (مانند قاب عکس یا قرنیز سقفی) بسازید، نیاز به اره مرکب دارید. این نوع اره فارسی‌بر می‌تواند از چپ به راست بچرخد و یک برش مرکب در یک بار عبور ساده، ایجاد کند. اره فارسی‌بر یک طرفه با اره مرکب تفاوت دارد، چرا که این نوع اره می‌تواند به یک سمت (چپ یا راست) برش دهد.


اره فارسی بر ساده یا کشویی ؟