22 ابزاری که بهتر است در خانه داشته باشید


1.چکش دوشاخ


چکش یکی از ابزارهای پر استفاده در کارهای فنی است. با چکش می توانید قاب عکستان را در منزل نصب کنید و یا این که وسایل چوبی خانه را که به صورت جداگانه دریافت کرده اید، به یکدیگر وصل کنید. حال داشتن یک چکش میخ کش پرکاربردتر است. با این نوع چکش هم می توان یک میخ را کوبید و هم در صورت لزوم آن را از سطح کار بیرون کشید.

2. پیچ گوشتیداشتن پیچ گوشتی در منزل لازم و ضروری است. داشتن پیچ گوشتی های دوسو و چهارسو در سایزهای مختلف، برای باز کردن پیچ های مختلف بسیار کاربردی است.

3.متر

اگر نیاز به انداره گیری دقیق دارید، داشتن یک متر بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر دوست دارید که کارهایی را که انجام می دهید ظریف و دقیق باشد، پس برای داشتن یک متر اقدام کنید.


4. چراغ قوه LED


داشتن چراغ قوه LED انتخاب بهتری نسبت به یک چراغ قوه معمولی است؛ چراغ که باتری و چراغ آن نسبت به باتری چراغ قوه ی معمولی طول عمر بیشتری دارد. از دیگر مزایای این چراغ قوه، امکان استفاده آن حتی در مناطق کم دید همچون مه است.


5.انبر


داشتن چند جفت انبر ( انبردست ، سیم چین ، خار بازکن ، دم باریک ، انبرقفلی ، خار جمع کن و..) برای زمانی که شما نیاز به گرفتن، چرخاندن و یا کشیدن چیزی را دارید، مفید است. بنابراین بهتر است انبر را به لیست وسایل مورد نیازتان اضافه کنید.


6.نردبان


در بعضی موارد، شما به یک پلت فرم ثابت و محکم برای تکمیل پروژه هایی نظیر تمیز کردن یا پیرایش درختان نیاز دارید. نردبان یک انتخاب عالی برای زمانی است که شما فقط نیاز به کمی افزایش ارتفاع دارید. هنگام استفاده از نردبان به خاطر داشته باشید که نرده های با پله پهن تر از بیشترین ایمنی برخوردار هستند.


7. کاتر


داشتن یک کاتر در خانه می تواند ایده ی خوبی باشد. از تیغ موکت بری علاوه بر برش موکت می توان در برش های خیلی چیزهای دیگر نیز استفاده کرد.


8. عینک ایمنی


عینک ایمنی برای همه کسانی که اقدام به کارهای فنی چه در منزل چه در بیرون می کنند، ضروری است. همیشه یک عینک ایمنی را در دسترس داشته باشید.


9.آچار فرانسه


داشتن آچار فرانسه به شما فرصت کار کردن با هر اندازه از پیچ و مهره را می دهد. داشتن یک آچار فرانسه به جای داشتن آچار های مختلف بسیار به صرفه تر خواهد بود، خصوصا اگر محدودیت بودجه و محل نگهداری دارید.


10.اره دستی


داشتن اره دستی به شما امکان کار با چوب را می دهد. در هنگام خرید اره دستی به یاد داشته باشید که اره ها دارای دندانه هایی با سایز های متفاوت هستند و توانایی های آن ها با توجه به ابعاد دندانه ها متفاوت است. اره های دستی با دندانه های بزرگ مناب چوب و اره دستی با دندانه ریز مناسب برش آهن می باشند.
11.اورگانایزر تقسیم


همیشه باید مجموعه ای از پیچ ها و میخ ها را در دسترس داشته باشید. داشتن یک اورگانایزر با قسمت های مجزا به شما کمک می کند که پبچ و مهره هایتان را مرتب نگهداری کنید.


12. چسب چوب و چسب  123


چسب چوب و چسب 123 برای ساختن و تعمیرات در هرمکان و زمانی مورد نیاز است ،همیشه در دسترس داشته باشید. همچنین برای چسباندن قطعات کوچکی که وصل کردن آن ها بسیار دشوار است، می تواند مفید باشد.


13.جعبه ابزار