• به فروشگاه اینترنتی کیف ابزار خوش آمدید.
021 - 66066072
محصولات
021 - 66066072

راهنمای خرید چرخ سنباده

راهنمای خرید چرخ سنباده

کاربردهای چرخ سنباده
نجاری:

چرخ سنباده برای کارهای خانگی مثل تعمیرات اتاق خواب، کابینت‌سازی و ساخت کف خیلی ضروری است. چرخ سنباده برای صاف کردن سطوح زبر و ساخت مبلمان چوبی، کف و سطوح شیب‌دار خیلی مناسب است.


کف‌سازی:

چرخ سنباده برای مسطح کردن تیزی‌ها و چین و شکن‌ها، از بین بردن سیمان اضافی یا تیزی‌های کاشی و چوب خیلی مناسب است. چه مصالح شما سیمان باشد چه چوب و کاشی، استفاده از سنباده کار شما را آسان می‌کند.


رنگ‌آمیزی:کار رنگ‌آمیزی هم با چرخ سنباده آسان‌تر است چون به کمک آن می‌توانید هر سطحی را از دست برآمدگی‌ها و زبری و رنگ‌های قدیمی خلاص کنید. کارکرد چرخ سنباده هم مثل کاغذ سنباده است، اما خب خیلی کارآمدتر و سریع‌تر.


لوله‌کشی:


به کمک چرخ سنباده می‌توانید لوله‌های فرسوده را بردارید. یا به لوله‌های درون دیوار و کف دسترسی پیدا کنید. می‌توانید وقتی برش انجام دادید اگر سطح ایجاد شده صاف و هموار نبود از چرخ سنباده برای مسطح کردن آن استفاده کنید.


تیز کردن:

یکی از مهمترین و پرکاربرد ترین ،کاربردهای دستگاه سنباده تیز کردن است. به استفاده از این دستگاه به راحتی ‌می‌توانید مته و قلم ، چاقو و هر جسم فلزی را به راحتی تیز نمایید.


مزایا

    •    چرخ سنباده اصولاً کارش تیز کردن است. پس اگر برای کاری نیاز به ابزار تیز داشتید از چرخ سنباده استفاده کنید.
    •    چرخ سنباده برای ایجاد سطح صاف و هموار هم استفاده می‌شود.
    •    از چرخ سنباده برای خلاص شدن از دست ناهمواری‌ها و زبری‌ها در ریخته‌گری هم استفاده می‌شود. همچنین به کمک این ابزار می‌توانید ناهمواری سطح فولاد را هم درست کنید. حتی برای شکل‌دهی فلزات هم می‌توان از آن استفاده کرد.
    •    می‌توانید روی دستگاه سنباده، چرخ های اضافی و متفاوت هم کار بگذارید. بسته به نوع چرخی که اضافه می‌کنید می‌توانید از چرخ سنباده برای تمیز کردن، پولیش‌کردن، تیز کردن یا شکل‌دهی به فلزات استفاده کنید.


انواع چرخ‌های سنباده

به صورت کلی 3 نوع چرخ سنباده وجود دارد:

چرخ سنباده تک حالته

این نوع چرخ سنباده برای افراد حرفه‌ای است.  از این چرخ سنباده اغلب در کارگاه‌های نجاری ، مکانیکی ، چاقو سازی و.. مورد استفاده قرار می

چرخ سنباده دو حالته