29 نکته در مورد ابزار رنگ‌آمیزی که خیلی زود کارتان را راه می‌اندازد (قسمت اول)


1. آویز خشک کردن برس‌های رنگ


با استفاده از اره، فاصله‌ی بین سوراخ درون دسته‌ی برس تا دسته را به صورت اُریب و کج یک برش کوچک ایجاد کنید و بعد، از طریق همین برش ایجاد شده می‌توانید برس‌های رنگ را به یک جالباسی آویزان کنید تا خشک شوند. می‌توانید جالباسی را به یک گیره که درون سقف است، آویزان کنید.


2. درست کردن همزن چوبی


اگر فراموش کردید برای رنگ‌آمیزی همزن چوبی بخرید، خب خودتان درست کنید. از یک تکه چوب 4×2 ضخیم استفاده کنید. یک خط عرضی وسط این تکه چوب بکشید و بعد با استفاده از اره نواری نوارهای چوبی به ضخامت 5/0 سانتی‌متر برش بزنید. در انتها برای جدا کردن این نوارهای چوبی، با اره از روی خط عمودی اولیه برش بزنید تا باریکه‌های چوب جدا شوند.


3. محافظ برس رنگ‌آمیزی


برای این که موهای برس رنگ‌آمیزی شما بعد از هربار رنگ کردن تا بار بعدی، حالت خود را حفظ کنند و محافظت شوند می‌توانید بعد از شستن کامل موهای برس و خشک کردن آن، یک تکه پلاستیک چسب‌دار مخصوص رنگ‌آمیزی را بردارید و به این ترتیب عمل کنید «قسمت چسب‌دار نوار پلاستیکی را به بخش فلزی برس که موها را نگه‌داشته بچسبانید و بعد، نوار پلاستیکی را به دور موهای برس بپیچید. به این ترتیب می‌توانید تا بار بعدی به خوبی از برس محافظت کنید».


4. برق انداختن فلزات


اگر نیاز به پولیش و برق انداختن فلزات و جواهرات داشتید اما وسیله‌ی مخصوصش را نداشتید، از فروشگاه یک کاور غلطک رنگ‌کاری بگیرید و آن را به دریل فیکس کنید.


5. کاربرد پدها


اگر کار ترمیمی دارید که ارزش کثیف کردن برس رنگ را ندارد، از پدهای نخ پنبه‌ای کوچک استفاده کنید. با استفاده از این پدها می‌توانید کارهای تعمیراتی کوچک را که مربوط به ظاهر وسایل می‌شوند، انجام دهید بدون این که هیچ برس رنگی کثیف شود. آن را کمی به رنگ آغشته کنید و کارتان را شروع کنید.


6. حفاظ غلطک


اگر کار رنگ‌آمیزیتان نیمه تمام مانده و شب شده، غلطک را از دسته جدا کنید و آن را داخل ظرف‌های استوانه‌ای چیپس بگذارید و در ظرف را محکم کنید. به این ترتیب به راحتی می‌توانید فردا صبح از غلطک آماده استفاده کنید.


7. تبدیل برس رنگ به پوش استیک اره میزی


وقتی برس رنگ خراب می‌شود آن را دور نیندازید؛ با استفاده از یک دم‌باریک می‌توانید نوار فلزی دور موهای برس را جدا کنید. به این ترتیب، موها از دسته جدا می‌شود. بعد با یک گونیا زاویه‌ای مثل پوش استیک اره میزی روی دسته‌ی برس علامت بزنید و با اره نواری ببرید. حالا می‌توانید از این پوش استیک جدید خیلی راحت استفاده کنید.


8. استفاده از ظرف‌های خالی شوینده‌ها به عنوان جای غلطک


در رنگ‌آمیزی‌های کوچک می‌توانید از ظرف‌های خالی شوینده‌ها استفاده کنید. یک برش L مانند از ارتفاع در ظرف ایجاد، و آن تکه را جدا کنید. به این ترتیب می‌توانید خیلی راحت غلطک رنگ را درون آن قرار دهید.


9. دربازکن دم دست


سعی کنید همیشه موقع رنگ‌آمیزی‌ها دربازکن دم دستتان باشد؛ به این منظور می‌توانید حلقه‌ی دربازکن را با انبردست کمی باز کنید تا بتوانید آن را به دسته‌ی قوطی رنگ آویزان کنید. این طوری همیشه همراهتان است.


10. پرزگیری


بعضی از کاورهای غلطک رنگ، خیلی پرز و کرک دارند و وقتی این کرک‌ها با رنگ مخلوط شوند روی دیوار برآمدگی و رد ایجاد می‌کنند. راهش این است که اولین بار قبل از استفاده از این نوع کاورهای پرزدار، اول یک دور نوار چسب‌های مخصوص رنگ‌آمیزی را دور غلطک بپیچانید. وقتی آن را باز کنید پرزها و کرک‌های اضافی با چسب کنده می‌شوند و کاور غلطک برای استفاده آماده می‌شود.


11. افزایش طول عمر تینر