نقد و بررسی اره زنجیری هیوندای مدل Techno700


اره موتوری بنزینی یکی از ابزارهای بسیار مهم است در صنعت چوب به‌عنوان اولین ابزار در برداشت و برش درختان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از اره زنجیری برای تهیه هیزم از درختان، برش شاخه‌ها و سرشاخه‌ها، هرس درختان، قطع و انداختن درخت در جنگل یا مزارع تولید چوبی، بریدن درختان خشک و…  استفاده می‌شود. سیستم کار اره زنجیری موتوری به این صورت است که یک موتور پر قدرت زنجیر را بر روی ساطور با سرعت به حرکت در می‌آورد که در این حالت شما امکان برش چوب‌های ضخیم، الوارها، تنه درختان و حتی سرشاخه‌های کوچک را خواهید داشت. اره زنجیری‌ در دو نوع  اره زنجیری برقی و اره زنجیری موتوری در بازار به فروش می‌رسد. در این نوشته در نظر داریم شما را با اره زنجیری بنزینی هیوندای تکنو 700 آشنا کنیم.  با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این دستگاه در اختیار شما قرار دهیم.

اره بنزینی هیوندای تکنو 700 با موتور پرقدرت 2.5 اسب بخاری، حجمی برابر 49.3 سی‌سی دارد که امکان حرکت زنجیر تا 3000 دور در دقیقه را فراهم می‌سازد. ساطور اره 45 سانتی متر است که امکان برش چوب‌های تر و خشک را با صرف کمترین انرژی و زمان ممکن  فراهم می‌سازد. در پوسته موتور و استارتر Techno700 از منیزیوم استفاده شده است که عمر و مقاومت پوسته را به نسبت سایر دستگاه‌ها به‌مراتب افزایش می‌دهد. این پوسته به حدی قوی است که با ضربه‌های ناشی از افتادن به زمین و فشار بسیار زیاد اجسام بر روی دستگاه، به‌سادگی نمی‌شکند. این حد از مقاومت برای دستگاهی که در شرایط سخت فیزیکی به کار برده می‌شود، بسیار ارزشمند و قابل اتکا است.
سیستم لرزش گیر اره زنجیری بنزینی هیوندای امکان استفاده طولانی مدت و خستگی کمتر در زمان برشکاری چوب را فراهم می‌کند که این قابلیت را می‌توان یکی از مشخصات کلیدی اره زنجیری موتوری Techno700 Hyundai دانست.گنجایش مخزن بنزین اره موتوری 560 میلی لیتر و همچنین گنجایش مخزن روغن این دستگاه 260 میلی لیتر است. موتور هیوندای تکنو 700 هوا خنک است و روغن مورد استفاده در این دستگاه زنجیر را به‌صورت خودکار  به روغن آغشته می‌کند. چرب شدن اتوماتیک زنجیر و ساطوری، عمر این دو قطعه در مقایسه با دستگاه های قدیمی که باید به‌صورت دستی روغن کاری می‌شدند را به‌مراتب بالاتر می‌برد.وزن این دستگاه 5.4  کیلوگرم است که به نسبت اره بنزینی‌های قدیمی سبک‌تر است و این وزن کم به شما امکان استفاده طولانی مدت از دستگاه و خستگی کم‌تر خواهد داد.  ترمز ایمنی قدرتمند این دستگاه از شما در مقابل خطرات ناشی از قلاب شدن دستگاه محافظت می‌کند.

محتویات جعبه  اره زنجیری موتوری هیوندای :

پس از باز کردن جعبه دستگاه مشاهده خواهید کرد که ساطور و زنجیر  بر روی دستگاه نصب نشده است و بخش لذت بخش نصب این قطعات بر عهده شماست. ساطوری، محافظ زنجیر و کیف حاوی آچار در قسمت بالای جعبه و در زیر آن دستگاه اصلی، زنجیر و مخزن بنزین و روغن موجود است. با توجه به جدا بودن ساطوری  از بدنه، ابعاد جعبه برای حمل و جابجایی بسیار مناسب است.

 

روش نصب ساطوری و زنجیر اره زنجیری بنزینی هیوندای:


 یکی از لذت بخش ترین قسمت‌ها پس از خرید این دستگاه بخش نصب ساطوری و زنجیر است. در این بخش شما را با روش نصب ساطور و زنجیر بر روی بدنه آشنا خواهیم کرد.  همچنین  پیشنهاد ما این است که حتماً قبل از  نصب توری و زنجیر حتماً دفترچه راهنمای فارسی این دستگاه را به‌دقت از ابتدا تا انتها مطالعه نمایید. در این دفترچه فارسی، به‌خوبی تمامی موارد  فنی و ایمنی کار با دستگاه شرح داده شده است. وجود یک دفترچه راهنمای فارسی به همراه یک دستگاه نشان از برنامه ریزی بلند مدت یک برند برای حضور بلند مدت و موثر در کشور است.
در داخل کیف موجود در جعبه دستگاه 2 عدد پیچ یک عدد آچار آلن و ۱ محافظ سه شاخه وجود دارد. محافظ باید  قبل از نصب ساطوری و تیغه بر روی دستگاه با دو عدد پیچ در قسمت جلویی اره نصب شود. برای نصب زنجیر ابتدا مطمئن باشید که ترمز دستگاه فعالیت نیست. در صورتی که ترمز فعال باشد نمی‌توانید کاور زنجیر را از جای خود خارج کنید. پس دستگیره ترمز را به سمت خود بکشید تا کاور زنجیر آزاد شود.  مهره‌ها را با استفاده از آچار موجود در زیر دستگاه شل کنید و کاور زنجیر را بردارید. واشر پلاستیکی بر روی یکی از پایه‌های نگه‌دارنده ساطور وجود دارد که باید این واشر را از جای خود خارج کنید.  این واشر نشان دهنده‌ی پلمپ بودن دستگاه است و در آینده هیچ استفاده دیگری از آن نخواهید داشت.ساطوری را در جای خود نصب کرده و زنجیر را دوره ساطوری بی اندازید. نحوه‌ی قرار گیری زنجیر به‌گونه‌ای است که دندانه‌ی بلند در عقب و دندانه کوچک در جلو قرار گیرد.
در مرحله بعد کاور زنجیر را در جای خود قرار دهید. ممکن است قاب پوشاننده درست در جای خود قرار نگیرد و دلیل آن هم قرار نگرفتن شاخک پیچ تنظیم سفتی تیغه، در داخل سوراخ تعبیه شده بر روی ساطوری است. برای اینکه شاخک فلزی در داخل سوراخ قرار بگیرد، کافی است پیچ تنظیم را کمی باز یا بسته کنید. با استفاده از پیچی که در زیر کاور وجود دارد، سفتی و شلی زنجیر را تنظیم کنید. حدود 1.5 تا 2 سانتی متر دامنه حرکتی برای سفتی و شلی زنجیر کفایت می‌کند.پس از تنظیم زنجیر، مهره‌ها را محکم نمایید و مراحل مربوط به تأمین سوخت و روغن زنجیر را انجام دهید. بعد از اینکه قاب را در جای خود محکم کردید، با دست زنجیر را بچرخانید و از چرخش درست زنجیر و قرار گرفتن آن بر روی شیار و چرخ‌دنده‌ها مطمئن شوید.
 

سوخت مناسب اره بنزینی و روغن زنجیر چیست؟

مواردی که در این بخش از مطلب معرفی اره بنزینی هیوندای Hyundai Techno 700 به شما توصیه می‌کنیم، بسیار مهم و حیاتی هست. با رعایت این نکات می‌توانید از خرابی زودهنگام دستگاه جلوگیری کنید. موتور توسط روغن مخصوصی که برای موتورهای بنزینی دو زمانه دارای خنک کن هوا به کار می‌رود، روغن‌کاری می‌شود.  به عبارتی شما باید مقدار مشخصی روغن دو زمانه مخصوص اره موتوری را با سوخت (بنزین) ترکیب کنید و در داخل مخزن بنزین اره موتوری بریزید.  بنزین بدون روغن در اره موتوری زنجیری، آسیب‌های بسیار جدی به قطعات داخلی و موتور وارد می‌کند.  همچنین استفاده از روغن مخصوص موتور چهار زمانه می‌تواند تولید جرقه کند و یا موجب انسداد خروجی اگزوز یا چسبیدن رینگ پیستون شود. پس به هیچ عنوان از روغن‌های چهار زمانه (روغن ماشین سواری) استفاده نکنید.
با مراجعه به تعویض روغنی‌ها یک لیتر روغن مخصوص موتورهای دو زمانه یا همان روغن اره موتوری و قایق موتوری خریداری کنید. به ازای هر یک لیتر بنزین 70 سی‌سی روغن به آن اضافه کنید و حدود یک دقیقه بنزین و روغن را به‌خوبی هم بزنید محلول به دست آمده را به ظرف تمیزی انتقال دهید و با استفاده از قیف مخزن بنزین دستگاه را پر کنید سپس درب مخزن را به‌خوبی ببندید. از همین روغن برای پر کردن مخزن  استفاده کنید. البته مخزن روغن را باید تا 80 درصد گنجایش آن پر نمایید سپس درب مخزن روغن را هم به‌خوبی ببندید.

 


روش روشن کردن اره زنجیری موتوری:


باید مراقب باشید که پس از پر کردن مخزن بنزین بدون  دلیل کلید گاز دستگاه را فشار ندهید چون در این حالت بنزین زیادی به کاربراتور دستگاه وارد می‌شود و موجب خفه شدن موتور اره بنزینی زنجیری خواهد شد.  قبل از روشن کردن دستگاه از سالم بودن ظاهر دستگاه مطمئن شوید. سپس ترمز محافظه زنجیر را هل دهید تا زنجیر قفل شود.ساسات دستگاه را بکشید تا دستگاه آماده روشن شدن شود. کلید را در حالت ۱ (یک) قرار دهید و پای راست خود را در داخل قسمت دسته دستگاه قرار دهید. با دست راست هندل دستگاه را 3 تا 5 مرتبه پشت سر هم بکشید تا اولین صدای احتراق را بشنوید پس از شنیدن صدای احتراق ساسات را به حالت عادی به داخل فشار دهیم و هندل را بکشید تا دستگاه شروع به کار کند.
اجازه دهید دستگاه به مدت 30 ثانیه در حالت درجا کار کند تا گرم شود. پس از آن ترمز را آزاد کنید و کلید گاز را فشار دهید تا زنجیر شروع چرخیدن کند. توجه داشته باشید که در حالت ترمز به دستگاه ندهید چون هم به ترمز و هم به موتور دستگاه فشار زیادی وارد خواهد شد.برای خاموش کردن دستگاه کلید را در حالت 0 (صفر)  قرار دهید.
به شما پیشنهاد می‌کنیم تمامی موارد درج شده در کاتالوگ دستگاه را کلمه به کلمه بخوانید.  موارد بسیار دقیق و فنی و ایمنی در کاتالوگ اره زنجیری بنزینی هیوندای ذکر شده است که ممکن است از آن اطلاع نداشته باشید.
 شما با کلیک بر روی لینک اره زنجیری می‌توانید این محصول را با بهترین قیمت و خدمات از فروشگاه اینترنتی کیف ابزار خریداری نمایید.

تهیه تنظیم آچوب و کیف ابزار