نحوه آموزش کار با مینی فرز


مینی فرز،برش دهنده های الکتریکی و یا بادی بسیار قدرتمندی هستند. یک مینی فرز از چند قطعه تشکیل شده است که قابلیت جدا شدن از بدنه اصلی را داراست.  می توان از این وسیله در بخش های مختلف خانه و برای کارهای گوناگون استفاده کرد. از این وسیله می توان برای بریدن کاشی ، تمیز کردن موزاییک حیاط، تیز کردن تیغه های ماشین چمن زنی و.. استفاده کرد. برای انتخاب مناسب ترین مینی فرز و همچنین قطعات متصل به آن و همچنین یاد گیری صحیح استفاده از آن، باید به دقت هدف استفاده از یک مینی فرز را مشخص کنید. یک مینی فرز وسیله ای چند منظوره و بسیار مناسب است که می تواند به شما برای صرفه جویی در زمان و انرژی بسیار کمک کند. همچنین استفاده از این وسیله امنیت محیط کار شما را بالا می برد و کیفیت کار های اجرایی شما را ارتقا می دهد. در ادامه ی این مقاله، ما برخی از دستورات ساده برای استفاده ی مناسب و صحیح از یک مینی فرز را به شما ارائه می دهیم.


مراحل استفاده از یک مینی فرز:

    •    انتخاب مینی فرز متناسب با پروژه و اهداف شما

مینی فرز های برقی بسیار قدرتمند هستند و برای پروژه هایی با حجم بالا که در فضاهای بزرگ انجام می شوند، بسیار مناسب می باشند. مینی فرز های بادی قدرت کمتری دارند اما استفاده از آن ها آسان است و از قدرت مانور بالایی برخوردارند. این دسته از مینی فرز ها برای کارهای کوچکتر و در فضاهای تنگ مناسب هستند.

    •    انتخاب دیسک های مناسب

دیسک های سمباده و پدهای پولیش کاری معمولا برای مراحل پایانی یک پروژه مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است که دیسک های برشی، برای بریدن کاشی ها، آهن آلات، لوله ها و سنگ تراشی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از این دیسک ها برای از بین بردن لکه های رنگ و زنگ از چرخ های برس سیم نیز استفاده می شود.دیسک های سنگ زنی برای سنگ زنی فلز و سنگ  استفاده می شوند. توجه داشته باشید که هیچ گاه از دیسک برشی  را برای کارهای مرتبط با سنگ زنی استفاده نکنید.

    •    تمامی دستورالعمل ها و راهنمایی های همراه با دستگاه را به خوبی مطالعه کنید

قبل از استفاده از دستگاه، مطمئن شوید که تمامی توصیه ها ودستورات تولید کننده ی مینی فرز را به خوبی مطالعه کرده و متوجه شده اید.

    •    محیط کار خود را امن کنید

سعی کنید از یک سطح ثابت و امن برای کار خود استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که محیط پیرامون، مانند حیاط خانه و یا محلی که در آن کار می کنید از امنیت بالایی برخوردار باشد.

    •     مینی فرز را محکم و به درستی در برابر جسمی که می خواهید بر روی آن کار کنید، نگه دارید

از نگه داشتن مینی فرز در لبه های شی خودداری کنید.

    •     مینی فرز را در راستای جسم و در راستای دسته های آن حرکت دهید تا از ضربه های رو به عقب دستگاه جلوگیری کنید

  این کار به جلوگیری از لیز خورد دیسک بر روی قطعه ی مورد نظر شما کمک می کند و از ایجاد آسیب و خراب شدن کار شما جلوگیری می کند. پس از پایان کار، دستگاه مینی فرز را به آرامی از روی سطح بردارید.

برای مشاهده مینی فرز های موجود در فروشگاه کیف ابزار بر روی لینک مینی فرز کلیک نمایید..