• به فروشگاه اینترنتی کیف ابزار خوش آمدید.
021 - 66066072
محصولات
021 - 66066072

آموزش نصب قرنیز سقفی

آموزش نصب قرنیز سقفی

روش اول1-در هر زمان روی یک قسمت کار کنید.کار را از قسمتی که خیلی دیده نمی‌شود شروع کنید.این به این دلیل است که به راحتی می توانید الگو را در هر گوشه تنظیم کنید و پیش بروید،اما گوشه ی آخر احتمالا تنظیم نخواهد بود.
در گوشه ی اول،خطی روی هر دیوار رسم کنید تا از گوشه تا انتهای قرنیز را مشخص کند.این کار به شما کمک می کند تا کار شما تراز باشد.برای انجام این کار یک قسمت کوچک از قرنیز را به قسمت گوشه نگه دارید.یک مداد در امتداد قرنیز تا گوشه ی کار بکشید و این مراحل را روی دیگر دیوارها هم ادامه دهید تا خط ها به یکدیگر برسند.2-دیوار و قرنیز تان را اندازه گیری کنید و از متر نواری استفاده کنید.دیوارها را از گوشه به گوشه اندازه بگیرید.روبروی گوشه بایستید و مشخص کنید که قسمت چپ یا قسمت راست شروع خواهید کرد.
بر اساس اندازه ی دیوار تکه ی اول قرنیز را اندازه بزنید.و اندازه گیری ها را در قسمت انتهایی قرنیز در دو انتها علامت گذاری کنید.3-آماده برش زدن شوید.قرنیز را برعکس روی میز اره قرار دهید و طوری نگهش دارید که انگار میز،سقف است و سمتی که متصل به دیوار است روبروی شما باشد.اینکار به شما اجازه می دهد تا علامت های اندازه گیری را در لبه ی انتهایی ببینید.4-برای قسمت اول باید برش های دقیق 90 درجه ای در انتهای قرنیز داشته باشید.قرنیز باید بر روی قسمت گوشه ی دیوار تراز شود.نگران گوشه ها نباشید قسمت دوم بریده می‌شود تا با قسمت اول جفت شود.روش دوم


1- قسمت دوم قرنیز را اندازه بگیرید و انتهایش را علامت بزنید.اگر قسمت بالا را علامت می‌زنید.برش هایتان اشتباه خواهد شد.زیرا کل کار وابسته به انتهای قرنیز است. زاویه اره فارسی بر تان را به زاویه 45 درجه تنظیم کنید.فرض بر این است که شما با قسمت چپ شروع می کنید،اره باید از چپ به راست حرکت کند.مطمئن شوید که قسمت سقف قرنیز روی کف میز اره فارسی بر جایگذاری شده باشد.در حالی که قسمت دیوار روبروی شما است. اولین برش را انجام دهید و اره روی قسمتی که علامت زده شده است بیاید. وقتی شک دارید،برش های بلندتری بزنید تا از اتلاف قرنیز جلوگیری شود.2-انتها را برش بزنید و زاویه ی اره را به حالت نود درجه برگردانید.اره را روی قسمت علامت زده شده پایین بیاورید و برای خود مقداری اضافه در نظر بگیرید.3-در انتهای 45 درجه از یک اره مویی استفاده کنید و تا آخر برش بزنید. خط فاصله ها در قرنیز ها را دنبال کنید و چوب پشتی را باریک کنید.در نظر داشته باشید که برش های 45 درجه با خطوط فاصله در اولین قرنیز تناسب داشته باشد.سنباده بکشید تا درز ها برداشته شوند.اره مویی را با نگه داشتن یک تکه از قرنیز  روی طرح تست کنید.اختلاف سطح باید کمترین حد ممکن باشد.از درزگیر استفاده کنید تا درزها پر شوند و پیش نروند.


روش سوم1-همین مراحل را برای دیگر قرنیز ها تکرار کنید.اگر قرنیز را در اتاق چهار دیواری قرار می دهید و با زاویه های نود درجه شروع می کنید.باید یک تکه را با دو زاویه 45 درجه بسازید.
زوایای 45 درجه باید روبروی هم باشند.مطمئن شوید که یک یا دو اینچ اضافی در نظر گرفته باشید.تکه های خیلی بلند تمام ساختار را منظم می‌کنند و از ایجاد ترک در ساخت خانه جلوگیری می‌کنند.2-قرنیز را بچسبانید،به جایی که قرار است به دیوار و سقف بچسبد چسب بزنید و همچنین به قسمتی که قرار است به قرنیز بعدی بچسبد هم چسب بزنید.
کمک یک جفت دست دیگر برای نصب قرنیز مفید است. مخصوصا برای قطعات بزرگ قرنیز قسمت انتهایی اولین قطعه را به اولین گوشه فشار دهید. از میخ های بدون سر استفاده کنید تا از چسبیدن قرنیز اطمینان حاصل شود.از یک پانچ میخ استفاده کنید تا مطمئن شوید که میخ ها به داخل چوب فرو رفته اند.این کار به شما اجازه ی رنگ کردن آنها را می دهد. دیگر قسمت های قرنیز را بچسبانید و چنانچه پیش می روید از درزگیر برای پر کردن درزها استفاده کنید.

بازگشت به بالا