18 ترفند کاربردی با استفاده از چکش


چکش وسیله ی بسیار مفیدی در خانه است که می توان از آن برای پروژه های کوچک استفاده کرد، اما آیا می دانستید که شما می توانید از این وسیله برای اهدافی بیشتر از زدن یک میخ به دیوار استفاده کنید؟ در این مقاله سایر موارد مصرف چکش را برای شما توضیح خواهیم داد.

اندازه گیری

اگر طول دسته ی چکش خود را به خاطر داشته باشید، می توانید از آن به عنوان وسیله ی اندازه گیری استفاده کنید و بسیاری از اندازه ها را سریع و به صورت حدودی به دست آورید.

نگه دارنده ی پی.وی. سی چکش

برای حمل چکش خود، از نگه دارنده های سبک اما شیک پی.وی.سی استفاده کنید. برای ساخت یک نگه دارنده ی پی.وی.سی شما می توانید از یک اره مویی و یا اره دستی کمک بگیرید. با کمک این اره، یک طرف از یک لوله ی P.V.C با قطر دو اینچ را به طول 6 اینچ ببرید و دو اینچ را نیز در قسمت انتهایی قطعه اضافه در نظر بگیرید تا چکش در آن فرو رود. برای افزایش سوراخ های بخش کمربند، سوراخ هایی به اندازه ی یک چهارم اینچ را در دو ردیف ایجاد کنید و با کمک سوهان سوراخ ها را برای ایجاد یک شیار بزرگتر بتراشید. پس از این مرحله کافی است با کمک یک چکش و به آسانی قطر سوراخ ها را افزایش دهید.

نگه داری سریع و آسان چکش

یک قفسه ی فوری برای نگه داری از چکش های دستی خود بسازید! شما می توانید از میخ های دو اینچی و یک تخته چوب برای ساخت قفسه هایی در دیوار فروشگاه خود استفاده کنید. شما می توانید چکش ها را به میخ ها آویزان کنید و با این کار توجه بیشتری را نسبت به چکش ها در مغازه ی خود جلب کنید. بخش V شکل تیغه ی چکش به خوبی به میخ های موجود بر روی تخته ی چوبی گیر می کند و بدین شکل چکش سقوط نمی کند. همچنین زاویه ی قرارگیری دسته ی چکش، برداشتن و استفاده از این وسیله را در چنین شرایطی آسان تر می کند.

خاصیت اهرمی بیشتر

برای محافظت از بخش های ظریف چکش، مانند تیغه های آن بهتر است از یک پیچ گوشتی استفاده کرده و آن را در زیر چکش قرار دهید. برای بیرون کشیدن مستقیم پیچ ها، شما می توانید اندازه ی پیچ گوشتی را به گونه ای در نظر بگیرید تا نقطه ی محوری آن تا جای ممکن نزدیک به میخ باشد. پیچ گوشتی همچنین می تواند خاصیت اهرمی بهتری به چکش بدهد و در نتیجه آن چکش راحت تر نفوذ کند. این بدان معناست که در چنین شرایطی، ضربه های مستقیم چکش نیز می تواند بالاترین اثر بخشی خود را داشته باشد و دیگر احتیاجی به ضربه های زاویه دار نیست. البته توصیه می شود که این تکنیک را برای بیرون کشیدن میخ هایی که عمیق نیستند و به راحتی از قطعه و یا دیوار جدا می شوند به کار ببرید، در غیر این صورت ممکن است دسته ی چوبی چکش را بشکنید. اگرچه شما می توانید از چکش هایی با دسته ی فایبرگلاس و یا دسته ی فولادی برای جدا کردن میخ ها استفاده کنید، اما با کمی تجربه متوجه خواهید شد که استفاده از پیچ گوشتی در چنین شرایطی بسیار آسان تر است.

جلوگیری از شکستگی میخ ها