• به فروشگاه اینترنتی کیف ابزار خوش آمدید.
021 - 66066072
محصولات
021 - 66066072

اصول مقدماتی کار با اره میزی

اصول مقدماتی کار با اره میزی

قبل از شروع هر پروژه ی جدیدی، باید نحوه ی استفاده ی صحیح از اره میزی را بدانید.  اره میزی می تواند طیف گسترده ای از برش ها، شامل برش های دندانه دار، شیاردار، برش های کامل و برش های میانی را برای شما فراهم آورند. قبل از پیاده سازی این تکنیک ها شما باید در مورد اصول پایه ی استفاده از اره های میزی مطالعاتی داشته باشید. اگر برای اولین بار است که می خواهید از اره میزی در خلال کار خود استفاده کنید، ما مجموعه ای از تکنیک ها و اصول مقدماتی را در این زمینه برای شما گردآوری کرده ایم که بتوانند به شما در راستای رسیدن به بهترین محصول، کمک کنند. با پیروی از این اصول، شما می توانید برش هایی تمیز و در راستای خطی مستقیم را در پروژه ی بعدی خود داشته باشید.


تنظیمات صحیح مهم ترین نکته در زمان کار

اره میزی برای شروع کار باید به درستی تنظیم شده باشد تا بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد، چرا که در غیر این صورت، اره میزی نمی تواند برش هایی صحیح و دقیق ایجاد کند و همچنین کار در چنین شرایطی امن نخواهد بود. نکات زیر را به منظور آماده سازی اره میزی جهت کار، دنبال کنید:


•    بازرسی دقیق اره میزی و اطمینان از شرایط مناسب آن برای کار
•    اره باید به طور کامل مسطح باشد و انحراف آن از این شرایط نباید بیشتر از 0.010 اینج باشد.
•    در صورت استفاده از میز های متصل جهت گسترش فضای مورد نیاز، تمامی آن ها باید به طور دقیق و مناسبی تراز شده باشند.
•    تیغه های اره باید تیز باشند.
•    مطمئن شوید که گارد مجموعه، شامل روکش حفاظتی از تیغه های اره نیز باشد. این پوشش به عنوان حایل عمل می کند و از تماس دست و یا انگشتان با تیغه های اره جلوگیری به عمل می آورد.
•    استفاده از گیره و جدا کننده برای کاهش موارد لگد زنی و ضربه ها در خلال کار
•    استفاده از تخته هایی که سطح رویی آن ها صاف است. استفاده از تخته هایی با لبه های ناهموار کنترل اره به هنگام برش را بسیار سخت می کند و از دقت کار می کاهد.

برش صحیح قطعات به کمک اره های میزی

برش قطعه به این معناست که شما چوب را به کمک تراش دادن آن به قطعات جداگانه ای تقسیم می کنید و این روش یکی از رایج ترین متد ها برای برش قطعات چوب به کمک اره های میزی است. زمانی که می خواهید برش های تمیز و بی نقصی را داشته باشید، بهتر است در قسمت چپ تیغه ی اره بایستید. ران چپ شما باید مقابل ریل جلویی اره قرار بگیرد.
اهرم فشار در کنار دست شما قرار می گیرد و شما می توانید به آرامی با استفاده از دست راست خود قطعه ی مورد نظر را حرکت دهید. مطمئن شوید که بازوی راست شما تمام مدت، در راستای تخته ی چوب قرار بگیرد. با کمک انگشت میانی و اشاره ی خود تخته ی چوب را نزدیک حصار نگه دارید. زمانی که انتهای تخته جلوتر از حد دسترسی دست چپ شما قرار گرفت، دست خود را از روی اره میزی بردارید.


کوتاه و باریک

برای بریدن تخته هایی که عرضی کمتر از ¼ 1 اینچ دارند، باید از محفظه های برش برقی که توسط حصار برش هدایت می شوند، استفاده کنید. این ابزار، تخته چوب را در راستای تیغه های اره هدایت می کنند. شما می توانید از دسته ی تعبیه شده بر روی این وسیله برای هدایت بهتر کار استفاده کنید.روش های صحیح انجام برش های عرضی

برش هایی که در جهت عمود بر محور تخته چوب انجام می شوند، برش های عرضی نام دارند و دسته ی دیگری از انواع برش هایی را که به کمک اره میزی انجام می شود، را تشکیل می دهند. رایج ترین برش های عرضی معمولا با تنظیم زاویه سنج بر روی 90 درجه انجام می شود. رعایت چند اصول پایه و اساسی در این زمینه، می تواند برش هایی مربعی شکل و تمیز را برای شما فراهم آورد.
در مقابل زاویه سنج بایستید به گونه ای که ران چپ شما در مقابل ریل جلویی اره میزی قرار بگیرد. سپس با دست راست خود زاویه سنج را به سمت عقب اره فشار دهید. مطمئن شوید که تخته چوب را با کمک دست چپ خود در مقابل حصار زاویه سنج نگه داشته اید. شما همچنین باید انگشت های خود را با فاصله ی حداقل 15 سانتی از روکش تیغه ها نگه دارید تا از آن ها در برابر آسیب های احتمالی محافظت کنید. با استفاده از دست چپ خود، تخته چوب را در برابر حصار زاویه سنج نگه دارید و با کمک دست راست خود زاویه سنج را تا جایی که تیغه ها بخش های جلویی تخته را لمس کنند، به سمت جلو هدایت کنید.  پس از این مرحله، شما  می توانید تخته چوب را بدون کمک زاویه سنج به سمت تیغه ها هدایت کنید. زمانی که تخته ها بریده شدند، آن را محکم در برابر حصار نگه دارید. سپس زاویه سنج را دوباره در نقطه ی شروع قرار دهید. از خاموش بودن اره پس از اتمام کار اطمینان حاصل کنید.


نکاتی مهم در خصوص برش های عرضی

•    به هنگام ایجاد برش های عرضی برای تخته چوب های بلند، حصارهای چوبی کمکی را به کمک پیچ ها به حصارهای اندازه گیر متصل کنید.
•    اگر میخواهید چندین قطعه ی کوچک از چوب را به طور همزمان و به منظور رسیدن به یک اندازه ی واحد، برش بزنید بهتر است اهرم متوقف کننده را به حصار های برش متصل کنید.
•    اگر می خواهید چندین تخته چوب بلند را به یک اندازه برش بزنید، می توانید اهرم متوقف کننده را به حصار های اندازه گیر متصل کنید.
•    از یک محفظه ی مخصوص برش های عرضی برای ایجاد برش هایی دقیق و همچنین امنیت بیشتر، کمک بگیرید.

ضربات رو به عقب در خلال  کار با اره میزی

یکی از خطرات ناشی از کار با اره میزی ضربات رو به عقبی است که در خلال کار ممکن است اتفاق بیافتند. زمانی که تخته ی چوب را در برابر حصار قرار می دهید و آن را در راستای اره میزی هل می دهید، ممکن است گاهی مواقع، فشار ناشی از حصارها از بین برود.  زمانی که این کاهش فشار اتفاق می افتد، ممکن است قطعه ی چوب در بخش عقب گیر کرده و به سمت تیغه ها حرکت کند، و این یعنی اینکه تخته چوب به سمت شما حرکت خواهد کرد.

محفظه های برش عرضی

محفظه های مخصوص اره های میزی دستان شما را از تیغه های اره دور نگه می دارد. این محفظه ها همچنین حصار ها را به جای لبه های میز، به فضایی نزدیک تر به تیغه های اره هدایت می کند.

جدا کننده

قطعاتی تحت عنوان جدا کننده ها جایگزین ساده تری برای چاقو های جداکننده، هستند. این قطعات به صفحه ی گلوگاه نقطه ی صفر متصل می شوند. نحوه ی عملکرد این قطعات، درست مانند چاقو های جدا کننده است که می توانند از لیز خورد قطعات چوب جلوگیری کنند.

قطعات فشار

فشار و هدایت قطعات چوب با استفاده از انگشتان، یکی از بزرگترین خطراتی است که به هنگام کار با اره میزی شما را تهدید می کند. به جای آن، شما می توانید از قطعات خاصی که به منظور هدایت قطعات چوب طراحی شده اند، استفاده کنید تا امنیت دستان خود را در خلال کار با اره بالا ببرید.

هرگز محافظ خود را کنار نگذارید

همیشه از تمامی ابزار و تجهیزات ایمنی مرتبط با اره میزی خود استفاده کنید. توانایی و مهارت بالای شما در کار با اره میزی نمی تواند ضامن امنیت شما باشد چرا که یک اره میزی بسیار قوی است و می تواند بدون هیچ گونه هشدار اولیه ای زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد.
اگر به دنبال نکات ایمنی اولیه به منظور کار با اره های میزی می گردید، ما مطالعه ی مقاله ی موجود در صفحه ی نکات ایمنی را به شما پیشنهاد می کنیم.

 نتیجه گیری

اره میزی یک ابزار شگفت انگیز است که می تواند برش های مهندسی شده ی دقیق و بسیار عالی ای را برای شما فراهم اورد. اطلاعات بسیار زیادی در خصوص کار با این وسیله وجود دارد که برای افزایش مهارت و توانایی در زمینه ی کار با اره میزی ، باید مطالعه شوند. اصول مقدماتی را تا زمانی که مهارت کافی  و آمادگی لازم را برای کار با این دستگاه پیدا کنید، مطالعه کنید تا بتوانید به مرور زمان تکنیک های پیچیده تری را با کمک این وسیله پیاده سازی کنید. اگر هنوز اقدام به خرید اره میزی خود نکرده اید، مطالعه ی نکات مهم در خصوص خرید این دسته از بزار آلات می تواند به شما در گرفتن تصمیم صحیح کمک کند. شما می توانید با کلیک برای لینک اره میزی ، اره میزی متناسب با کار خود را از فروشگاه کیف ابزار تهیه نمایید.

بازگشت به بالا