• به فروشگاه اینترنتی کیف ابزار خوش آمدید.
021 - 66066072
محصولات
021 - 66066072

راهنمای خرید اره گردبر

راهنمای خرید اره گردبر

اره گردبر یکی از مهم ترین محصولات در هر فروشگاه نجاری به شمار می رود. این گروه از اره ها قدرتمند، قابل حمل و چند منظوره هستند. اره های گردبر می توانند امکان برش های بسیار متنوع و متفاوتی را که سایر ابزارآلات از انجام آن ها عاجز هستند، برای شما فراهم آورند. اگر شما قصد دارید الوارهایی را بدون استفاه از اره میزی برش بزنید، اره گردبر  می تواند ابزار بسیار مناسبی در این راستا برای شما باشد.
 اگرچه اره گردبر ابزار بسیار کارآمد و مفیدی است اما انتخاب اره ی صحیح که مناسب با نیاز های شما باشد، همواره یکی از چالش برانگیز ترین مراحل در خرید یک اره بوده است. انواع بسیار متفاوتی از اره های گردبر در بازار وجود دارند، اما جای نگرانی نیست، چرا که ما در این مقاله راهنمایی جامع را برای شما گردآوری کرده ایم تا بتواند در راستای خرید اره گردبر مناسب با نیاز هایتان، به شما یاری برساند.


مرحله ی اول: چرا شما به یک اره گردبر احتیاج دارید؟

اگر شما یک نجار بسیار خوب هستید که تا به حال از اره های گرد استفاده نکرده اید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که یکی از آن ها را خریداری کرده و امتحان کنید. این ابزار امکان انجام برش های بسیار متنوعی را برای شما فراهم می آورد که با کمک ابزارآلات معمولی امکان پذیر نیست. به کمک اره های گرد شما می توانید برش هایی در خطوط بیرون قطعه، برش های دقیق و سایر تکنیک ها موجود در زمینه ی  برش قطعات را در خلال کار انجام دهید. اره گردبر وسیله ی مناسبی برای افراد مبتدی در زمینه ی نجاری نیست. اگرچه اره گردبر وسیله ی بسیار مناسب و کارآمدی است اما از جمله خطرناک ترین وسایل نجاری موجود در بازار نیز به شمار می رود. استفاده از این وسیله ی فوق العاده قدرتمند مسئولیت بسیار بزرگی را نیز بر روی کاربر آن قرار می دهد.

اگر آماده ی شرکت در چالش استفاده از اره گردبر و همچنین قبول مسئولیت و امنیت در خلال کار با این وسیله هستید، ما شما را به ادامه ی مطالعه ی این مقاله دعوت می کنیم.


انواع مختلف اره گردبر

همانطور که قبلا نیز به آن اشاره شد، انواع بسیار مختلفی از اره های گرد در بازار وجود دارد که انتخاب در میان آن ها می تواند چالش برانگیز باشد. ما در اینجا نمونه هایی از اره های گرد را معرفی می کنیم که فروش آن ها متداول تر است و امکان اینکه آن ها را در فروشگاه ابزارآلات محلی خود پیدا کنید نیز بسیار زیاد می باشد.

اره ی گردبر Sidewinder

اره ی سایدویندر یکی از رایج ترین انواع اره های گرد است که درخلال جستجو ممکن است بسیار با آن برخورد داشته باشید. ویژگی مهم این دسته از اره های گرد وجود موتور آن ها در کنار دستگاه است که سبب کوچکی و فشردگی این وسیله شده است. در بسیاری از موارد، اره های گرد سایدویندر به عنوان یکی از سبک ترین گزینه های موجود شناخته می شوند اما استثناهایی هم وجود دارد. به هر حال، به طور کلی شما می توانید سبک بودن این اره گردبر را به عنوان یکی از مهم ترین نقاط قوت اره های گرد سایدویندر بدانید، چرا که این ویژگی حمل این اره ها و انجام برش های دقیق را آسان می کند.

به سبب نزدیک بودن تیغه های اره به موتور، نرخ گردش در هر دقیقه در این اره ها بالاتر است و همین امر به عنوان یکی دیگر از نقاط مثبت اره های گرد سایدویندر شناخته می شود. این ویژگی امکان انجام برش های جدیدی را در اختیار شما قرار می دهد. اره های گرد سایدویندر همچنین امکان کار به شکل شارژی را برای شما فراهم می آوردند. اگرچه استفاده از اره های شارژِ مزایا و معایب خاص خود را دارد، اما بدون شک این ویژگی برای افرادی که به دنبال حمل راحت تر اره در خلال کارشان هستند، اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.


اره گردبر Worm drive

اره های Worm Drive یکی از محبوب ترین انواع اره ها در بازار امروزی است و گزینه ای مناسب برای بسیاری از کاربران به شمار می رود. تفاوت این اره ها با اره های سایدویندر در محل قرار گیری موتور آن ها می باشد. در اره های Worm Drive موتور در قسمت پشتی اره قرار گرفته است. به سبب این ویژگی، اره های Worm Drive بسیار بلند تر و باریک تر از اره های سایدویندر هستند. این طراحی برش های عرضی را آسان تر می کند و به هنگام کار با الوار های ضخیم تر، دسترسی را برای شما آسان تر می کند. تنها مشکل اره های Worm Drive نگه داری این گروه از اره هاست که نسبت به سایر مدل ها ساده تر موجود در بازار، زمان و انرژی بیشتری را لازم دارند. شما همچنین برای نگه داری از این اره ها باید تجهیزات روغنی مخصوصی را خریداری کنید و در نگه داری از اره های Worm Drive بسیار دقت کنید.
اگرچه اره های Worm Drive نسبت به اره های سایدویندر از نرخ چرخش در دقیقه ی پایین تری برخوردار هستند، اما به سبب طراحی دقیق  با کیفیت این اره ها، شما می توانید مطمئن باشید که تمام نیرویی که این وسیله فراهم می کند را می توانید مورد استفاده قرار دهید. اگرچه اره های Worm Drive مانند اره های سایدویندر در همه جا در دسترس نیستند، اما می توانند برای بسیاری از کاربران که می خواهند به شیوه های آسان تری برش های کم عمق ایجاد کنند، انتخاب مناسبی باشند.


اره گردبر هیپوئید Hypoid


آخرین گروه از اره هایی که در این مقاله معرفی می کنیم، اره های گرد هیپوئید هستند. حتی در خلال یک بررسی دقیق و نزدیک، ممکن است شما این وسیله را با اره های گرد Worm Drive اشتباه بگیرید. البته این دو ابزار شباهت های قابل توجهی با یکدیگر دارند به عنوان مثال هر دو مدل دارای موتور در بخش های پشتی ابزار هستند و بدنه ی آن ها بلند و باریک است.  تفاوت این دو اره در انتقال و همچنین جعبه دنده ی آن ها است. تفاوت ساختار موتور یک اره گردبر هیپوئید در واقع در محل قرار گیری تعدادی از دنده های ضروری این اره است. نتیجه ی این جابجایی تماس بهتر تیغه ها و موتوری کوچک و با سر و صدایی کمتر است.

همچنین موتور در این نوع از اره ها مهر و موم شده است و این بدان معناست که شما احتیاجی به روغن کاری موتور، انچنان که برای اره های Worm Drive لازم است، ندارید. در واقع یک اره گردبر هیپوئید تمامی ویژگی های مثبت یک اره ی Worm Drive را داراست و به گونه ای طراحی شده است تا بسیاری از معایب این اره ها در ساختار آن ها وجود نداشته باشد. این اره ها برای افرادی که قدرت بیشتر در کنار فرایند نگه داری آسان تر را ترجیح می دهند، می توانند انتخاب بسیار مناسبی باشند.نکات مهم به هنگام خرید اره های گرد

حال که سه نمونه از رایج ترین اره های گرد را به طور دقیق بررسی کرده ایم، نکات مهمی را که به هنگام خرید اره های گرد به شما کمک می کنند تا انتخابی متناسب با نیاز های خود داشته باشید را معرفی خواهیم کرد.


نوع

ما در ابتدای این مقاله به انواع مختلفی از اره های گرد که بسیار رایج هستند، اشاره کردیم. اما آنچه به هنگام خرید یک اره گردبر اهمیت دارد، این است که شما نیاز های خود را به خوبی بشناسید و اره مورد نظر خود را به گونه ای انتخاب کنید که بتواند جوابگوی بسیاری از نیاز های شما باشد. در این صورت است که زمان بسیار زیادی را به منظور پیدا کردن تجهیزات مورد نظر هدر نمی دهید و انتخابی متناسب خواهید داشت.

قدرت

اره ها به طور کلی ابزاری قدرتمند به شمار می روند اما قدرت مدل های مختلف می تواند متفاوت باشد. هرچه قدرت ابزار شما بیشتر باشد، کار کردن با قطعات ضخیم تر نیز آسان تر می شود. بنابراین، اگر قصد کار کردن با چوب های سخت و ضخیم را دارید، باید اره های گردی را انتخاب کنید که از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند.

محل قرار گیری تیغه ها

به طور کلی تیغه ها در اره های سایدویندر در قسمت های کناری و بالای دستگاه و در اره های Worm Drive در بخش راست آن قرار گرفته اند.  نکته ای که به هنگام خرید اره های گرد باید به آن ها توجه کنید این است که چه مدل از محل قرار گیری تیغه ها برای نیاز های شما مناسب تر است. توجه داشته باشید که محل قرار گیری تیغه ها می تواند در کارایی یک اره بسیار با اهمیت باشد. این اهمیت بیشتر از آنکه فنی باشد، به راحتی کاربر به هنگام بریدن چوب و سایر قطعات بستگی دارد. چرا که بدون شک به هنگام برش یک چوب داشتن دید کامل و همچنین راحتی کار با اره گردبر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به هنگام خرید باید به این نکته بسیار توجه شود.

قطر تیغه

انتخاب قطر تیغه نسبت مستقیم با توان اره گردبر دارد. یعنی هرچه قطر تیغه بزرگتر باشد توان آن نیز بیشتر است. تیغه رایج در ایران اغلب 18 سانتی متر یا 23.5 سانتی متر است.

گارانتی کالا

قطعات بسیار زیادی در بخش های قدرت اره گردبر قرار گرفته اند که باید به طور مداوم بررسی شده و در صورت لزوم تعویض شوند. اگرچه خرید یک اره ی گرد مناسب و با کیفیت می تواند امکان خراب شدن قطعات را کاهش دهد، اما چنین اتفاقاتی همواره ممکن است رخ دهند. در نتیجه بهتر است خود را برای چنین شرایطی آماده کنید و بار مسئولیت مالی این خرابی ها را از دوش خود بردارید. توجه داشته باشید که همه ی گارانتی ها یکسان نیستند، بنابراین قبل از خرید اره گردبر، در مورد شرایط ضمانت نامه ی آن مطالعه کرده و اطلاعات کسب کنید.

قیمت

به هنگام خرید کالا قیمت، فاکتور نهایی در تصمیمات است. اگر شما تا به حال برای خرید ابزارآلاتی نظیر اره ها اقدام نکرده اید، به زودی متوجه خواهید شد که این ابزار گستره ی وسیعی از قیمت های مختلف را شامل می شوند. بدون شک برای خرید یک وسیله ی مرغوب و با کیفیت باید هزینه ی قابل توجهی پرداخت شود. با این حال، خوب است بدانید که تعداد بسیار زیادی مدل از اره های گرد در بازار موجود هستند که می توانند با قیمتی مناسب، هر آنچه را که احتیاج دارید در اختیار شما قرار دهند. فراموش نکنید که حتی یک اره ی ساده نیز می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد، به شرط اینکه بتواند تمام نیاز های شما را براورده سازد.

نتیجه گیری

همانطور که پیش تر نیز توضیح داده شد، برای خرید یک اره ی گرد مناسب، فاکتور های بسیار زیادی را باید در نظر بگیرید. خبر خوب این است که این فاکتور ها بسیار ساده هستند و می توانند به شما این اطمینان خاطر را بدهند که اره ای مناسب با نیاز های خود تهیه خواهید کرد. همانطور که در ابتدای این مقاله نیز به آن اشاره شد، یک اره ی گرد خوب می تواند نحوه ی کار شما را ارتقا دهد. قبل از خرید تمامی پارامتر های بالا را در نظر بگیرید و برای انتخاب بهترین گزینه که متناسب با نیاز های شما باشد، زمان بگذارید. فروشگاه شما، به خاطر این موضوع از شما تشکر خواهد کرد.

 خرید

شما می توانید اره گردبر خود را با کلیک بر روی لینک اره گردبر ، با بهترین قیمت و کیفیت از فروشگاه کیف ابزار تهیه نمایید.

بازگشت به بالا