021 - 66731740
محصولات
021 - 66731740

12 ابزار ضروری برای تعمیرکارهای مجهز

12 ابزار ضروری برای تعمیرکارهای مجهز

هر تعمیرکاری می‌داند که هیچ محدودیتی برای تعداد ابزارهایی که ممکن است لازم داشته باشد وجود ندارد. ولی یکسری از ابزارآلات پرکاربردتر هستند و داشتن آن‌ها برای هر تعمیرکار یا افرادی که دارای مشاغل فنّی هستند (مثل نجّاری، برق‌کاری و غیره) لازم است. در این‌جا قصد داریم شما را با پرکاربردترین ابزارآلاتی که در کارهای فنّی لازم‌تان می‌شود آشنا کنیم.

1.    کیف یا جعبه ابزار

هیچ‌کس با اعتماد به نفسِ کسی که یک کیف یا جعبه ابزار حمل می‌کند، نمی‌گوید «من تعمیرکار شما هستم». تمام ابزارآلات مورد علاقه و یا پرکاربرد و ضروری را در این کیف یا جعبه نگه دارید و هروقت لازم شد، کافیست دستی درون آن بچرخانید. اگر ابزارتان را درون کیف یا جعبه ابزار به شکل مناسبی چیده باشید، به خوبی قادر خواهید بود که از عهده‌ی کارتان بر بیایید، بدون آن‌که لازم باشد چندبار به خودرویتان برگردید.

2.    ارّه گردبر

برای انجام هرنوع کار نجّاری، به دنبال انعطاف‌پذیری‌ای باشید که یک ارّه گردبر به شما ارائه می‌کند. برای صرفه‌جویی در برخی هزینه‌های اضافی، یک ارّه و دریلِ شارژی (ابزار بعدی که در لیست معرّفی خواهد شد) تولیدشده توسط یک سازنده واحد را انتخاب کنید. با این کار می‌توانید از یک باتری برای هر دو دستگاهتان استفاده کنید.

3.    دریل شارژی

این یکی از پرکاربردترین ابزاری است که یک تعمیرکار یا صاحبان مشاغل فنّی می‌توانند داشته باشند. این ابزار می‌تواند تبدیل به یک پیچ‌گوشتی با سرعت برق‌آسا، یا وسیله‌ای جهت سوراخ کاری باشد یا به شما برای نصب دیوارپوش‌ها کمک کند. ضمناً شما می‌توانید افزونه‌هایی مثل مخلوط‌کنِ رنگ و سیمان و دوغاب،  سندبلاست و یا زنگ‌زُدا را نیز برای آن خریداری کنید. (به لطف اینترنت شما می‌توانید انواع کارهای عجیب و غریبی که مردم با دریل‌های خود انجام می‌دهند را پیدا کنید).
 

4.    مولتی‌متر

وقتی مشتری به شما اطلاع می‌دهد که یک خروجی کار نمی‌کند، اوّلین گام ساده این است که آن خروجی را با یک مولتی‌متر آزمایش کنید. ابزار کوچکی که با قیمت نسبتا مناسب قابل تهیه هستند و از آن‌جا که این وسیله از آن چیزهایی نیست که صاحب‌خانه‌ها باورش نکنند، با استفاده از یکی از آن‌ها این‌طور به نظر می‌رسد که شما یک حرفه‌ای هستید.
 

5.    چکش

چکش میخ‌کش یک ابزار با کاربردهای کلّی است که هم می‌توانید برای ساخت و ساز و هم نمایش از آن استفاده کنید. این‌که دسته‌ی چکش شما چوبی باشد یا نه یک انتخاب شخصی است. چوب، سنّتی‌تر به نظر می‌رسد ولی خیلی بادوام نیست.

6.    تراز

شما با ترازها چهار انتخاب اصلی دارید؛ می‌توانید از یک ابزار تراز سنّتی استفاده کنید،‌ درست مثل همانی که پدربزرگتان داشت. یا ممکن است از یک تراز نجّاری استفاده کنید که برای سنجش تراز سطح و عمق، دقّت بسیار بالایی دارد. ولی برای یک چرخش مدرن‌تر می‌توانید روی یک تراز لیزری سرمایه‌گذاری کنید. حتّی می‌توانید یک اپلیکیشن ترازسنجی روی گوشی تلفن هوشمند خودتان نصب کنید.

7.    پیچ‌گوشتی

کدام تعمیرکار یا آدم فنّی است که چند پیچ‌گوشتی نداشته باشد؟ برای شروع، یک پیچ‌گوشتی دوسو و یک پیچ‌گوشتی ستاره‌ای یا چهارسو، ولی متوسط‌سایز لازم دارید، ولی هروقت امکانش فراهم شد برای افزودن سایزهای بیشتر این ابزار را در برنامه‌ی خود بگذارید. (می‌دانید چرا به پیچ‌گوشتی چهارسو فیلیپس می‌گویند؟ به افتخار هنری فیلیپس، تاجری از اورگان که در سال 1993 شروع به فروختن آن‌ها کرد. او پیچ یا پیچ‌گوشتی را نساخت ولی در عوض، ایده‌‌ی آن را از یک نفر دیگر خرید.)

8.    جاروبرقی صنعتی

یک تعمیرکار کلیشه‌ای، منزل صاحب‌کار خود را کثیف و نامرتب ترک می‌کند. سعی کنید بعد از کار خودتان ،تمیزکاری کنید. هر بار از جاروبرقی استفاده کنید، می‌بینید که مشتریان شما از کار شما شگفت‌زده خواهند شد.

9.    اسکنر دیوار (ردیاب)

مطمئنّاً عجیب و جذاب است وقتی می‌خواهید یک میخ را به دیواری که از مصالح زیر آن (لوله ، سیم برق و..) که مکان آن برای شما مشخص نیست ضربه بزنید، ولی برای این‌که کار را درست و کارامد انجام دهید، روی یک اسکنردیوار سرمایه‌گذاری کنید. ممکن است شما را از کار اضافی برای تخریب و بازسازی نجات دهد.
 


10.    متر نواری

به عنوان یک تعمیرکار، کارهای زیادی وجود ندارد که بتوانید بدون استفاده از متر نواری انجام بدهید. متر نواری سنّتی به اندازه کافی برای استفاده آسان هست، ولی اگر شما بخواهید یک پیشرفته‌اش را داشته باشید، می‌توانید از یک ابزار متر لیزری استفاده کنید.
 

11.    ابزار چاقوی چندکاره جیبی

یک چاقوی خوب که در جیب شما زندگی می‌کند و اولین ابزار شما خواهد بود. چه برای علامت‌گذاری، چه برای برش زدن، یا سیخ زدن یا چیدن، این ابزار همه را انجام می‌دهد. درست مثل این است که بجز دو دست خودتان، یک دست سوّم هم داشته باشید. 

12.    سیم‌لخت‌کن یا سیم چین