• به فروشگاه اینترنتی کیف ابزار خوش آمدید.
021 - 66066072
محصولات
021 - 66066072

25 ابزار ضروری برای مهندسین

25 ابزار ضروری برای مهندسین

بیست و پنج مورد از ابزارهایی که در اینجا نام می بریم از ضروری ترین ابزارهایی است که شما همیشه به عنوان یک مهندس امکان دارد به آنها نیاز داشته باشید. به سادگی نمی‌توان بدون ابزارآلات خاصی مهندسی کرد. این 25 مورد از مهمترین قطعاتی است که هر مهندسی باید از این ابزارآلات داشته باشد. لیست زیر تقریبا کامل است و تهیه کردن آنها با توجه به قیمت این ابزارها در ایران ،کار چندان آسانی نیست..

1 -هر مهندس خوبی دارای آچار خوبی نیز هست

 پیچ و مهره یک ابزار ضروری برای استفاده هر مهندسی است. آچار ها برای چرخاندن مهره ها و پیچ ها ابزاری ضروری هستند و برای هر کاری که نیاز به گرفتن پیچ یا مهره وجود داشته باشد  آچار ابزار فوق العاده مفید خواهد بود.  آچار ها در انواع مختلفی وجود دارند که بسته به نیاز و تخصصتان می توانید از هر کدام از آنها تهیه کنید اما شما می توانید مجموعه ای از همه آنها را هم داشته باشید.

 انواع آچار :

_ آچار دوسر رینگ: انتهای دو طرف آچار بسته بوده و طوری طراحی شده اند تا بتوان برای محکم کردن پیچ و مهره ها توسط آچار مشکلی نداشت. این نوع اهرم ها برای کار کردن با دست عالی هستند.

_آچار دوسرتخت: آچار هایی که پیچ و مهره ها را با آنها باز و بسته می کنیم از بقیه مدلهای آچار ساده تر بوده و دارای دو گیره مسطح در دو سر خود هستند که باعث می شود در فضاهای تنگ نیز بتوان مهره را باز و بسته کرد. آنها دارای دو انتهای باز هستند که در اندازه های مختلف وجود دارند.

_ آچار یکسر تخت یکسر رینگ:  آچار های ترکیبی که دارای یکسره باز  و یک سر بسته هستند که هر دو سر باز و بسته آن  اندازه یکسانی دارند.

_آچار فرانسه:  آچار های قابل تنظیم هزینه کمتری دارند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند که شامل آچار فرانسه و شلاقی می‌شوند و معمولاً از هر دو گونه ی آن یعنی آچار متریک و استاندارد آن استفاده می شود.

_  آچار بکس جغجغه ای: شامل یک عمل چرخشی در یک انتها است که با حرکت دادن آن با دستمان  در انتهای دیگر باعث باز شدن یا بسته شدن پیچ یا مهره می شویم بعضی از آنها برای کار در فضاهای تنگ مورد استفاده قرار می گیرند.

_  آچار آلن: میله های فولادی به شکل L هستند که به صورت ویژه برای پیچ و مهره های شش گوشه طراحی شده اند.


 

2 - جک ،ابزار کوچک برای بلند کردن اجسام بزرگ و سنگین


  بسته به نیاز شما یک جک خوب اجسام سنگین را بلند خواهد کرد. این  ابزار برای هر کسی که دوست دارد ماشینش  را تعمیر کند بسیار مناسب است اما کاربردهای دیگری نیز دارد.

 جک ها ابزارهایی هستند که در فرم های گوناگونی به بازار آمدند:
_  جک های هیدرولیکی یا سوسماری: عمدتاً به شکل سوسمار با چهارچرخ کوچک و با یک بازوی اهرمی بلند هستند. از این جک های هیدرولیک برای بلند کردن وزن های  زیاد استفاده می شود.
_  جک قیچی که رایج‌ترین نوع جک ها است معمولاً برای ماشین ،بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
_  جک های روغنی عملکردی متفاوت با جک های هیدرولیکی و جک های طبقه ای به شکل استوانه ای دارند. مزیت این جک ها نسبت به بقیه آنها جاگیری کم سطح تماس آن با زمین است.


3 - تمام وسایل خود را در کیف ابزار یا جعبه ابزار حمل کنید


با تمام ابزار فوق العاده‌ای که در اختیار شما قرار می گیرد، شما به یک چیزی برای حمل  همه آنها احتیاج دارید. فقط اطمینان حاصل کنید که این جعبه یا کیف ابزارهای شما را از آسیب‌های احتمالی محفوظ دارد. این جعبه یا کیف یک انتخاب کاملا شخصی است و  اندازه آن به تعداد ابزارهایی که قصد حمل کردن آنها را دارید، بستگی دارد.


4 - یک اره قابل اعتماد باید داشته باشید


 شاید شما نیاز به برش چوب یا سنگ یا هر چیز دیگری داشته باشید پس داشتن یک اره خوب ابزاری  ضروری است. اره ها  انواع مختلفی دارند اما معمولاً نوع تیغه دندانه ای و یا نوع دیسکی آن بیشتر مورد استفاده است. اره ها  در اندازه ها و اشکال خاصی تولید می شوند و می توانند برای دستیابی به حداکثر قدرت برش با دست استفاده شوند یا روی موتور نصب شوند.

انواع اره ها:

_  اره دستی قدیمی ترین و رایج ترین و آسان ترین اره که در گذشته استفاده می‌شد،  بسیار از لحاظ عملکردی رضایت بخش است. آنها برای انجام دادن کارهای کوچک و برش چوب، مناسب هستند.
_ اره مویی، اره های  بزرگ همه منظوره هستند که برای برش شکل های نامنظم و همچنین منحنی ها و برای برش خطوط مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند.
_ اره گردبر، ابزار قدرتمندی است که در دو نوع شارژی یا برقی ارائه می شود که بیشتر برای و برش چوب استفاده می شود.
_ اره  نواری، توسط یک موتور واحد کار می‌کند و از یک نوار محکم بادوام برای بریدن  گوشت یا فلز یا چوب از آن استفاده می شود.
_ اره  عمودبر، رایج ترین و پر فروش ترین اره در بازار ایران است که از آن برای برش چوب و فلز استفاده می‌شود. اره عمودبر یا اره چکشی به واسطه‌ی حرکت رفت و برگشتی عمودی عملیات برش را انجام می‌دهد. برای مشاهده راهنمای خرید این محصول بر روی لینک اره عمودبر کلیک نمایید.
- اره افقی بر،
اره افقی بر در اصطلاح نامی ترسناک ،اما یک دستگاه ساده و قدرتمند است که در آن تیغه به صورت مجاور و افقی قرار گرفته و می تواند عملیات برش افق را انجام دهد. بعضی از ماشین ها یک برش دوار را به صورت حرکت رفت و برگشتی مانند آونگ انجام می دهند. که باعث کاهش عملکرد برش و کیفیت کار می شود. برای اینکه برش موثر تر و بهتری را توسط اره افقی بر داشته باشیم باید تیغه به صورت عمود بر ماده قرار بگیرد مانند یک اره برقی معمولی که در برش مواد استفاده می شود. برای شناخت بیشتر و عملکرد فوق العاده آن که در گذشته به آن اشاره کردیم می‌توانید بر روی لینک اره افقی بر کلیک کرده و آن را مطالعه بفرمایید.
و..

5 - کابل‌های اتصال همیشه سودمند هستند کابل اتصال یا  کابل های تقویت کننده برای کسانی که  می‌خواهند ماشین خود را تعمیر کنند مناسب خواهد بود کابل اتصال باطری به باطری با کیفیت بالا می‌توانند با باتری های بزرگ نیز  استفاده شوند، داشتن عایق با کیفیت بالا و طول مناسب باعث افزایش کنترل جریان می‌شود.


 

6 -داشتن یک چراغ قوه خوب، یک ایده خوب استهنگامی که شما  در شرایطی هستید که نیاز دارید تا مکانی را روشن کنید داشتن چراغ قوه ایده بسیار خوبی است. آنها در بسیاری از اشکال، اندازه ها و قدرت های متفاوتی هستند اما خریدن یک وسیله خوب همیشه سرمایه گذاری خوبی محسوب می شود. برخی از راهنماهای خوب وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا انتخاب‌های خودتان را محدود کنید و مطابق با نیاز تان چراغ قوه مناسب را بیابید.


 

7 - انبرانبر ابزار ضروری برای هر مهندس است که در  مجموعه وسیله های خود آن را داشته باشد.  طراحی آنها بسیار ساده است و شما می توانید انواع مختلفی از آن را انتخاب کنید که متناسب با کاری باشد که انجام می‌دهید. انبرها برای بستن یا محکم کردن ،بسیار مناسب  هستند. شما می توانید از این وسیله برای خم کردن یا گرفتن چیزی مانند سیم ها یا سیم پیچ ها و یا فشار دادن چیزی که بسیار کوچک است و یا چیزهای تیز و گرم یا برای کارهایی که دستان شما برای انجام دادن آن کار ضعیف است، می توانید از این وسیله استفاده کنید. همانطور که انتظار می رود مانند بسیاری از ابزارهای دیگر انبر هم اشکال و اندازه های مختلفی دارد که به دسته های زیر تقسیم می شود:
_  دم باریک
_  انبردست
_   انبرپرچ
_  انبر کلاغی
_ انبر قفلی
_ انبر سیم چین یا سیم لخت کن

8 - محافظت از چشم توسط عینک های محافظ با سوراخ کردن، چکش کاری، برش و صیقل دادن چیزی شما متوجه خواهید شد که برای انجام دادن این کارها نیاز به مراقبت از چشمان خودتان دارید. برای اینکه از آسیب رسیدن دائمی به بینایی خودتان پیشگیری کنید باید یک جفت عینک ایمن تهیه کنید.
 این عینک ها در انواع مختلف و مدل های متفاوت به فروش می‌رسند که انواع مختلفی  دارند مانند ماسک هایی که سرتاسر که تمام چهره را می پوشاند یا شیلد محافظتی و عینک ایمنی، عینک آفتابی، عینک ایمنی فریم دار و ... . انتخاب با شماست.


 

9 با تراز بنایی ،عمود یا مسطح  بودن سطوح خود را  بسنجیداگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید چه چیزی کاملا مسطح یا عمود است می‌توانید از یک تراز بنایی استفاده کنید. اگرچه در گوشی های هوشمند امروزی برنامه‌های زیادی برای این منظور وجود دارد. ولی شاید شما بخواهید که از گوشی خود استفاده نکنید در این صورت بهتر است این وسیله را تهیه کنید. تراز های لیزری در اشکال مختلف وجود دارد اما آن‌هایی بهتر هستند که شیشه ی آن که  پر شده از مایع لومینسنت  و بزرگ نمایی است،غیر قابل شکستن باشد.

10 - هر مهندس نیاز به یک چکش خوب دارد