• به فروشگاه اینترنتی کیف ابزار خوش آمدید.
021 - 66066072
محصولات
021 - 66066072

25 ابزار ضروری برای مهندسین (قسمت دوم)

25 ابزار ضروری برای مهندسین (قسمت دوم)

13  - سوهان های فلزی به سادگی می توانند به شما کمک کند

 برای هرکسی که با فلزات کار می‌کند نیاز به داشتن یک سوهان فلزی خوب احساس می‌شود. این ابزار برای تراشیدن، برش دادن یا به طور کلی سوهان کاری کردن فلزات استفاده می شوند. به طور خلاصه آنها بهترین دوست یک مهندس هستند و برای اندازه کردن فلزی که کمی اندازه آن بزرگتر از مقدار در نظر گرفته شده است ، مناسب است. آنها در شکل ها و اندازه های مختلف ارائه می شود که می‌توانید بسته به نوع کاری که انجام می دهید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.
 


14  - متر، اندازه گیری  دو بار اما برش یک بار!

 نیاز به اندازه گیری طول چیزی را دارید؟ اطمینان حاصل کنید  که متر شما به اندازه مورد نیاز شما باشد. آنها اکثراً به صورت رول شده و جمع و جور هستند بنابراین در جعبه ابزار شما جای زیادی نخواهند گرفت.
 


15 - یک ماسک خوب ضد گرد و غبار می‌تواند شما را محافظت کند

چیزهای زیادی حین کار در هوا وجود دارند که می‌توانند به شما آسیب بزنند. پس چرا شما نباید برای محافظت از خودتان در برابر مواد مضر برنامه ای داشته باشید و از ماسک استفاده کنید؟ موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی توصیه می‌کند که یک ماسک نیمه شفاف یا از نوعی کارتریج استفاده کنید که  باید فیلتر آن دارای رتبه  P100  باشد.
 


16 - پیچ گوشتی  ابزار دیگری است که داشتن آن ضروری است

پیچ گوشتی یکی است ابزارهای ضروری برای مهندسین است. همانطور که از قبل می دانید آنها در درجه اول برای پیچاندن و هدایت کردن پیچ به درون چیزی ساخته شده‌اند. آنها در اشکال و اندازه های مختلفی ارائه شده اند اما به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند: پیچ گوشتی دوسو، پیچ گوشتی چهارسو یا فیلیپس. همانطور که انتظار دارید انتخاب درست اینها می‌تواند بیشتر کارهایی که می خواستید انجام دهید را پوشش دهد.
انواع مختلف این پیچ گوشتی ها به صورت خلاصه در زیر آمده است:
_ پیچ گوشتی های تخت برای پیچ کردن پیچ ها مورد استفاده قرار می گیرند. از پیچ گوشتی ها با داشتن یک تیغه صاف و مسطح  با اندازه های سری  متفاوت برای پیچ های با اندازه های متفاوت استفاده می‌شود.
_  پیچ گوشتی های فیلیپس یا چهارسو شایعترین نوع پیچ‌گوشتی های  کراس  شکل هستند. سرهای آنها معمولا دارای  تیغه های با زاویه ۵۷ درجه هستند که در یک نقطه به هم می‌رسند.  آنها معمولا برای انجام بسیاری از وظایف مانند  نجاری ، ساخت مبلمان، کارهای الکترونیکی و جواهرات استفاده می شوند.
_   شما همچنین می توانید پیچ‌ گوشتی های مربع شکل را که برای ساختن مبل استفاده می کنند پیدا کنید، اما این ها بیشتر است پیچ گوشتی های دیگری که در بالا ذکر شد تخصصی هستند.
_  پیچ گوشتی های ستاره ای بیشتر برای کارهای خودرو و الکترونیک استفاده می شوند.
_  شما همچنین می توانید پیچ گوشتی یا آچار آلن که  مقطع آن به شکل شش گوشه است استفاده کنید که باز هم معمولا برای کار مکانیکی استفاده می شود.
_  پیچ گوشتی های سه سو کمتر رایج هستند و دارای سه شکاف مثلثی هستند که به یک سوراخ در وسط آن ختم می‌شوند.

 


17 - فراموش نکنید که از گوش‌های خودتان محافظت کنید

 چرا باید ریسک از دست دادن دائم شنوایی  یا آسیب دیدن شنوایی خودتان را بپذیرید؟ گوشی‌های صداگیر ابزارهایی هستند که خیلی خوب از گوش های شما محافظت می‌کنند. ابزارهایی مانند اره برقی ها و اره های دایره ای می توانند بیش از 100 دسیبل صدا تولید کنند و هر چیزی که بیش از 85 دسیبل صوت تولید کند باعث آسیب رسیدن به گوشه‌ای شما می شود. سعی کنید که هدفونی با رتبه‌بندی کاهش نویز بالا (NRR)  بین 23 تا 33 را انتخاب کنید.


 18 - برای خودتان یک گیره و پیچ دستی (Decent Vise) رومیزی یا بغل میزی تهیه کنید

 گیره ها یک ابزار ضروری برای کارهای بسیاری مانند برش طول لوله و یا خم کردن و شکل دادن به چیزی و یا محکم نگه داشتن قطعه استفاده می شود. آنها در هر دو نوع ثابت یا چرخشی عرضه می شوند. اما برای کارهای سنگین شما نیاز به یک گیره فولادی دارید. اگر  کار شما طوری است که بیشتر به برش دادن می‌پردازید بهتر است از یک  گیره V  شکل استفاده کنید. ولی برای  ضربات متوسط و ساییدن می توانید گیره ای را انتخاب کنید که در پشت آن یک سندان داشته باشد.
 


19 - با داشتن یک دریل پیچ‌گوشتی شارژی خوب اشتباه نمی‌کنید

 هنگامی که قدرت عضلانی شما به اندازه کافی برای انجام دادن کار مد نظرتان کافی نیست، یک  دریل شارژی خوب می تواند به کمک شما بیاید. دریل‌شارژی‌ها ابزاری با قدرت بالا هستند که برای کمک در هنگام سوراخ کردن، حفر کردن و پیچاندن پیچ ها طراحی شدند. دریل پیچ کوشتی شارژی ،برای  سوراخ کردن یا پیچ کردن چیزی در فلز، پلاستیک، چوب، آجر، سنگ، بتن، شیشه و کاشی‌ها مناسب می باشد و آنها دارای انواع مختلف و طول های مختلف هستند. این محصول معمولا به یک ترکمتر مجهز شدند که به شما اجازه می دهد مقدار گشتاور اعمال شده به مته را تنظیم کنید. دریل شارژی ممکن است یک تنظیم سرعت ثابت، دو تنظیم سرعت و یا سرعت های متغیر بسته به اینکه چقدر ماشین را فشار می دهید، داشته باشند.  استفاده از دریل‌شارژی‌های دارای سرعت متغیر راحت تر است زیرا اجازه می دهد که سوراخ کردن ساده تر شود بدون اینکه بیت مته به صورت یک جا کار کند. همچنین در سرعت کم باید از بیت های با قطر بزرگتر استفاده شود تا از داغ شدن بیش از حد آن در حین کار جلوگیری به عمل آید.  انتخاب کردن دریل مناسب بستگی به کاری دارد که می خواهید انجام دهید، بنابراین قبل از خرید باید تحقیق انجام شود.
 


20 - شما همچنین نیاز به مته های قابل قبول برای دریل خود دارید

 البته که هر دریل خوبی بدون انتخاب یک مته مناسب عملکرد خوبی ارائه نخواهد کرد. مته ها همانطور که انتظار می رود در اندازه ها و شکل های متنوع عرضه می شود و بسته به نوع کاری که می خواهید انجام دهید می‌توانید از آن ها انتخاب کنید. در واقع شما باید از انواع مختلف آن را داشته باشید در اینجا ما رایج ترین موارد بیت ها را توضیح می دهیم اما توجه داشته باشید که بسیاری دیگر از انواع آن نیز وجود دارد.
 


21 - آینه بازرسی می تواند ابزار بسیار مفیدی باشد

 زمانی که شما  خیلی سخت به دنبال پیدا کردن یک مکان یا پیدا کردن  محل پیچ  در حین کارهستید داشتن یک آینه تلسکوپی می تواند به شما کمک کند، طراحی آن بسیار راحت بوده و می توانند در زوایای مختلف تنظیم شوند و به شما دید خوبی بدهند. برای مثال آینه بازرسی در دندانپزشکی  نمونه‌ای از آن است.
 

22  نگران نباشید ما چسب را فراموش نکرده ایم

می توانید آن را برای تعمیرات داخلی و خیلی از مشکلات دیگری استفاده کنید. شما باید همیشه چند تا از آنها داشته باشید تا هر وقت احتیاج داشتید بتوانید از آن بهره ببرید.
 

23   یک کاتر نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود

 کاتر ابزاری است که برای بسیاری از کارهای مختلف  ضروری است. تیغه های تیز و قابل تعویض آن برای برش دادن چیزهای مختلف مانند چوب مقوایی و سایر مواد مانند پلاستیک مناسب هستند. این وسیله جای زیادی در جعبه ابزار شما نخواهد گرفت زیرا آنها در اشکال مختلفی از تیغه های قابل جمع شدن استفاده می‌کنند.