021 - 66731740
محصولات
021 - 66731740

تیغ اره عمودبر

تیغ اره عمودبر

همانطور که استفاده از اره عمودبر مهم است، به همان اندازه نیز کیفیت تیغ اره عمودبر مهم می باشد. اما با این حجم از اره های موجود، چگونه شما یک اره درست را برای کار خود انتخاب می کنید؟ در اینجا ما شما را برای انتخاب درست تیغ اره مناسب جهت انجام کار مورد نظر خود راهنمایی می کنیم تا از مشکلات رایج و سرگردان بودن برای انتخاب تیغه جلوگیری کنیم. به زودی شما یک الگوی مشخص را برای برش های تمیز و دقیق دنبال خواهید کرد.


تیغ اره عمودبر- تیغه ها را بشناسید
در ابتدا و پیش از همه، اگر شما می خواهید بدانید که کدام تیغ اره عمودبر را باید بخرید؟ مطالب زیر را دنبال و راهنمای ما را مطالعه کنید.

ساقه تیغه

اکنون بیشتر کارخانه ها در حال استفاده از تیغه ها با ساقه T شکل هستند. چرا که در این حالت جابجایی تیغه ها در بین ماشین آلات مختلف آسان تر است. تیغه ها با ساقه U شکل هنوز هم موجود هستند اما تیغه های T شکل محبوبیت بیشتری دارند زیرا بیشتر اره های عمودبر بر روی یک ابزار تغییر دهنده تیغه نصب می شوند که تغییر تیغه را آسان تر و سریعتر می کند. بوش Bosch این تیغه ها را برحسب ساقه های T شکل طبقه بندی می کند.

              


تطبیق دادن تیغ اره عمودبر با مواد

شما براساس نوع مواد، عمل بریدن را انجام می دهید و این بسیار مهم است که از یک تیغه درست استفاده کنید. تیغ اره عمودبر در چهار گروه اصلی طبقه بندی می شوند و انتخاب تیغ اره عمودبر درست، خیال شما را از لحاظ ایجاد یک برش تمیز تر، سرگردانی کمتر و طول عمر بیشتر راحت می کند.
چهار طبقه بندی اصلی تیغ اره عمود بر عبارت اند از:


    •  HCS (High Carbon Steel)
بهترین گزینه برای مواد نرم مانند: چوب نرم، پلاستیک نرم، تخته فیبر چوبی می باشد.


    •    HSS (High-Speed Steel)
باید برای مواد سخت تر مانند فلز، مس، آلومینیوم، پرسپکس (Perspex) و دیگر فلزات غیر آهنی استفاده شود. کیفیت های HSS به این معنی است که به طور کلی آنها سختر، دارای مقاومت سایشی بالاتر برای برش سریعتر و طول عمر بیشتری هستند.

    •    BIM (Bi-Metal)
 برای مواد بسیار سخت مورد استفاده قرا می گیرد. اگرچه آنها بسیار گران هستند، اما داری طول عمر زیادی می باشند. طول عمر آنها تقریبا دو برابر تیغه های اره عمودبر HSS و ده برابر تیغه های HCS می باشد. در یک استفاده طولانی مدت، آنها ارزش استفاده کردن را دارند.

    •    Carbide
 برای بریدن لایه گچی، فیبرهای بتنی همراه با سیمان ، فیبر شیشه ای تقویت شده با پلاستیک و فولاد ضد زنگ استفاده می شود. تیغه ها با ذرات کاربید پوشیده شده اند که می توانند برش های تمیزتری را برای مواد شکننده مانند کاشی ها و فیبر شیشه ای تقویت شده با پلاستیک ایجاد کنند.

هندسه تیغ اره عمودبر


شکل و آرایش دندانه های تیغه یک نقش مهم را در چگونگی برش تیغه بازی می کند. داندنه یا باید milled باشند یا ground  که هر کدام دارای مزیت هایی هستند.
نگاه کردن به هندسه دندانه نوع برش تیغه را به شما نشان خواهد داد.


دندانه Milled


تیغ اره عمودبر با دندانه Milled میزان دقت کمتری دارد که این عامل سبب برش سریع تر اما کوچکتر شده است. به طور برجسته، تیغه های Milled دارای طول عمر طولانی تری می باشند و بهترین انتخاب برای کار کردن با مواد با چگالی و تراکم بیشتر هستند. هندسه معمولی تیغه مانند شکل زیر است:

دندانه Milled side


این دندانه ها یک برش سریع تر اما کوچکتر را ایجاد می کنند. اگر شما نیاز به برش های سریع دارید و رسیدن به انتهای برش برای شما مهم نیست، این نوع دندانه بهترین انتخاب است.
دندانه موج دار Milled wavy

همانطور که از اسم آن پیداست، این دندانه دارای طراحی موج دار می باشد که یک برش ظریف و صاف را ایجاد می کند.

دندانه Ground


تیغ اره عمودبر با دندانه Ground برای ایجاد یک لبه تیز ساخته شده اند. بنابراین از آنها برای مواد نرم جهت ایجاد خط صاف استفاده می شود.


دندانه نوک تیز Ground


جهت دندانه ها مستقیم است که می تواند برای برش های تمیز ظریف استفاده شود.


دندانه Ground side
برای برش های سریع در چوب استفاده می شود.