021 - 66731740
محصولات
021 - 66731740

دریل پیچ گوشتی شارژی ، ساختار و طرزکار ،کاربرد

دریل پیچ گوشتی شارژی ، ساختار و طرزکار ،کاربرد

چطور از یک دریل پیچ‌گوشتی شارژی استفاده کنیم؟

دریل خوب، ابزار واجبی است که هرکسی باید داشته باشد. دریل پیچ‌گوشتی‌های شارژی  و دریل‌های چندکاره صدها کاربرد خانگی، از نصب قفسه‌ها گرفته تا آویختن پرده‌ها و سرهم‌بندی کردن مبلمان و به طور کلّی هرچیزی که خانه را به محلّی برای زندگی تبدیل کند را به سادگی انجام می‌دهند.
ما در این‌جا قصد داریم اطلاعات اساسی مورد نیاز برای درک بیشتر ویژگی‌های یک دریل پیچ گوشتی شارژی را در اختیار شما بگذاریم تا با اعتماد به نفس به سمت پروژه‌ی بعدی‌تان بروید.


یک دریل بر این بخش‌ها استوار است:

o    سه نظام
o    کنترل سرعت
o    کلاچ (Clutch) یا تنظیم‌کننده نیروی گشتاور
o    منبع انرژیچه زمانی از سوئیچ معکوس دریل استفاده می‌شود؟

همه دریل‌های برقی معمولاً در قسمت بالای ماشه، یک سوئیج چپ‌گرد و راست‌گرد ،فوروارد(چرخش ساعتگرد) و معکوس(چرخش پادساعتگرد) دارند. بعد از دریل‌کاری، می‌توان به منظور تمیزکاری سوراخ حفرشده،‌ جهت چرخش متّه را بر خلاف جهت عقربه‌های ساعت تنظیم کرد. شما همچنین می‌توانید از حالت معکوس برای باز کردن سریع پیچ‌ها و سایر اتصالات استفاده کنید.
در خصوص نگه‌دارنده‌های متّه؛ هرگز حتّی یک مته را جا نگذارید!
دریل‌ پیچ گوشتی شارژی که یک متّه نگه‌دار نده روی بدنه خود دارند،‌ امکان صرفه‌جویی در وقت و سهولت کار شما را فراهم می‌کنند، چون با این امکان هر متّه‌ای که لازم داشته باشید در دسترس‌تان خواهد بود.

با چراغ LED  بر روی محل کار خود نور بیاندازید

بعضی از انواع دریل‌ پیچ گوشتی شارژی یک چراغ LED دارند که سطح کار شما را روش می‌کنند. این امکان می‌تواند در هنگام حفر یا پیچاندن پیچ‌ها در فضاهای تاریکی مثل داخل گنجه‌ها یا زیر سینک ظرفشویی، ایمنی کار شما را بالا ببرد و باعث حفظ سلامتی و جان شما هنگام کار شود.


کنترل سرعت می‌تواند کار ساده یا پیچیده‌ای باشد

بیشتر دریل‌ها یک ماشه‌ی کنترل سرعت چرخش متّه دارند، بنابراین برای هر پروژه‌ای، دریل یک‌سرعته همه‌ی آن چیزی است که نیاز دارید. چنانچه نیاز به کنترل خیلی دقیقِ سرعت حفاری یا پیچاندن داشتید، استفاده از یک دریل چندسرعته نظیر  دریل پیچ گوشتی شارژی رونیکس به نظر مفید می‌رسد. از سرعت‌های بالا برای ایجاد سوراخ‌های سریع و کوچک استفاده کرده و از سرعت‌های کمتر برای کاربردهای با گشتاور بالا، نظیر حفر سوراخ‌های بزرگ‌تر استفاده کنید.
 


دریل کردن، پیچاندن، یا هردو؟

خیلی ساده، با دریل کردن یک سوراخ ایجاد می‌شود و با درایو کردن یک پیچ یا هرگونه اتصالات دیگری بسته یا باز می‌شود. دریل/درایورها هر دو کار را انجام می‌دهند که برای پروژه‌هایی نظیر آویزان کردن یک آینه، که اوّل باید یک سوراخ حفر کنید و بعد آینه را پیچ کنید، مناسب است.


وظیفه کلاچ در یک دریل پیچ گوشتی شارژی چیست؟


دریل/درایورها یک مکانیسم اتوماتیک یا دستی تحت عنوان کلاچ برای تنظیم گشتاور(نیروی چرخش) دریل/درایور دارند. دریل پیچ گوشتی‌ شارژی دارای کلاچ، مثل دریل شارژی توسن با تکنولوژی سنسور خودکار، برای مبتدی‌ها فوق‌العاده هستند، چون فقط مقدار صحیح گشتاور را می‌پذیرند.
در واقع کنترل گشتاور، خصوصیتی است که یک دریل پیچ گوشتی شارژی را از یک دریل معمولی جدا می‌کند. بسیاری از انواع دریل پیچ گوشتی شارژی دارای کلاچ دستی، یک گردونه‌ی درجه دارند که امکان تنظیم درجه گشتاور را به آسانی فراهم می‌کند. از گشتاور با درجات پایین‌تر برای مواد نرم‌تری مثل دیوارهای گچی یا وقتی استفاده کنید که مثلاً می‌خواهید میزان فرورفتگی پیچ در دیوار را تنظیم کنید. از گشتاور بیشتر هم برای چوب‌های سخت یا زمان‌هایی استفاده کنید که بخواهید دهانه یک حفره را بزرگ کنید. زمانی هم که با پیچ‌گوشتی دریل کاری ندارید، کلاچ را خیلی راحت روی حالت دریل تنظیم کنید.
 


متّه نگه‌دار چیست؟


متّه‌ نگه‌دار، یک گیره‌ی سه‌وجهی است که متّه را به شکلی مطمئن در محل نگه می‌دارد. بعضی از دستگاه‌های دریل شارژی‌، آچار کوچکی برای سفت کردن متّه نگه‌دار دارند، در حالی که سه نظام اتومات، با دست محکم می‌شوند. چرخش بوش متّه نگه‌دار در جهت عقربه‌های ساعت آن را محکم و چرخش معکوس آن، باعث آزادسازی متّه می‌شود.
 

با سیم و بی ‌سیم


دریل‌ پیچ گوشتی شارژی نوع بی‌سیم راحت‌تر و جمع و جورتر است و امکان مانور حرکتی آسان‌تری ایجاد می‌کند، بنابراین در هر نقطه‌ای قابل استفاده است. شما هنگام تعمیر یک در ورودی یا بالای نردبان برای نصب تجهیزات یک لامپ در یک فضای بزرگ، انعطاف‌پذیری دریل بی‌سیم را درک خواهید کرد. یک دریل پیچ گوشتی شارژی بی‌سیم با قدرت لیتیوم نظیر  دریل پیچ گوشتی شارژی هیوندای، فرصت زیادی برای اجرای پروژه‌هایتان به شما می‌دهد.
دریل پیچ گوشتی برقی با سیم یا برقی، به یک منبع برق نیاز دارند و حین کار ممکن است شما را بین سیم‌ها گیر بیاندازند، ولی خب زمان استفاده از آن‌ها نامحدود است و قدرت بیشتری برای پروژه‌های بزرگ‌تر و پیچیده‌تری دارند که نیاز دارید بی‌وقفه روی آن‌ها کار کنید. شما با انتخاب یک دریل پیچ گوشتی شارژی خوب احتمال اشتباه ندارید.

بازگشت به بالا